Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Apelyasiya Şurası yaradılıb
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin 2016-cı il fevralın 3-də imzaladığı “Azərbaycan Respublikasının mərkəzi və yerli icra hakimiyyəti orqanlarında Apelyasiya Şuralarının yaradılması haqqında” Fərmana əsasən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Apelyasiya Şurası yaradılıb.
Dövlət Agentliyinin sədr müavininin rəhbərlik etdiyi Apelyasiya Şurasının tərkibinə Agentliyin və onun tabeliyindəki “ASAN xidmət”in vəzifəli şəxsləri daxildir.
Qeyd edək ki, Şuranın yaradılmasında əsas məqsəd sahibkarlıq fəaliyyəti göstərən fiziki və hüquqi şəxslərin Dövlət Agentliyinə daxil olan təkrar şikayətlərinə baxılması sahəsində şəffaflığın və obyektivliyin təmin edilməsi, bu sahədə şəxslərin hüquqlarının və qanunla qorunan maraqlarının müdafiəsidir.

State Agency for Public Service and Social Innovations has founded its Appeal Board
The Appeal Board of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has been founded according to the Decree on “The establishment of the Appeal Board of the central and local executive power of the Republic of Azerbaijan” signed on the 3rd of February 2016 by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
The Appeal Board led by the deputy Chairman of the State Agency, involves high officials from the Agency and under its subordination - “ASAN service”.
Should note, that the purpose of the Board is to ensure transparency and objectivity in the field of consideration of  the re-entering complaints to the State Agency by individuals and legal entities engaged in entrepreneurial activity, protection of the rights and interests protected by law in this area.