Bakı Şəhər Halqası ilə “ASAN xidmət” arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (“ASAN xidmət”) ilə könüllü fəaliyyət sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı və möhkəmləndirilməsinə dair anlaşma memorandumu imzalayıb.
Memorandumu Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətinin (BŞH) İnsan Resursları şöbəsinin rəhbəri İrana Əhmədova və Dövlət Agentliyinin İnsan resursları və təlim şöbəsinin müdiri Elvin Paşayev imzalayıblar.
Fevralın 29-da baş tutan görüşdə tərəflər könüllü fəaliyyət sahəsindəki əməkdaşlıq çərçivəsində könüllülük fəaliyətinin təşviqi və təbliği haqqında razılığa gəliblər.
İmzalanma mərasimində çıxış edən İranə Əhmədova, “ASAN xidmət”lə olan əməkdaşlığın Avropa Qran Prisinin keçirilməsinə böyük töhfə verəcəyini bildirib: “ “ASAN xidmət”in könüllüləri hər zaman öz intizamı, bacarıqları ilə seçilirlər və onlara tapşırılmış işləri yüksək səviyyədə həyata keçirmək üçün əllərindən gələni edirlər. Məhz Avropa Qran Prisində belə könüllülərin iştirakı yarışın yüksək səviyyədə təşkil olunmasına rəvac verəcəkdir”.
Daha sonra çıxış edən Elvin Paşayev qeyd edib ki, “ASAN xidmət” ilə Bakı Şəhər Halqası arasında bağlanan bu memorandum ölkədəki könüllülük hərəkatının daha geniş müstəvidə yayılmasına zəmin yaratmış olacaq. O vurğulayıb ki, ASAN könüllülərinin bu önəmli yarışda könüllü kimi iştirakı onlarda mövcud bacarıqların daha da təkmilləşməsinə və beynəlxalq layihələr üzrə müxtəlif bacarıqların qazanılmasına şərait yaradacaq.
Qeyd edək ki, memorandumun şərtlərinə əsasən, bütün “ASAN xidmət” mərkəzlərində BŞH-nın Könüllülük Proqramı və Avropa Qran Prisi ilə əlaqədar təbliğat işləri aparılacaq.

Baku City Circuit and “ASAN service” has signed a memorandum on cooperation
Baku City Circuit Operating Company and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (“ASAN service”) has signed a memorandum of understanding in the field of development and strengthening of reciprocal relations in voluntary activity.
Memorandum has been signed by the Head of HR department of Baku City Circuit Operating Company, Irana Ahmadova and Head of HR and Training department of the State Agency, Elvin Pashayev.
On February 29, in the framework of cooperation, sides agreed to contribute to promotion and propaganda in the field of voluntary activities.
Irana Ahmadova during her speech at the signature ceremony has highlighted the significant role of cooperation with “ASAN service” that will contribute to Grand Prix of Europe: “Volunteers of “ASAN service” always were distinguashed with their abilities, discipline, and they put maximum efford to the implementation of any work. Participation of such volunteers will rise to the implementation of the Grand Prix of Europe tournament on high quality.
Elvin Pashayev in his speech noted that, memorandum signed between “ASAN service” and Grand Prix of Baku will establish a base to expand the scope of volunteership movement in the country. He stressed, that participation of ASAN volunteers in this important competition will help them to enhance their current abilities and create conditions for gaining new abilities on international projects.
Should note, that according to the terms of the memorandum there will be implemented promotional campaigns within the Volunteer Program of BCC and Grand Prix of Europe at the “ASAN service” centers.