Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı səfiri “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
3 mart 2016-cı il tarixində Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Müsaid bin İbrahim əs-Süleym 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə qonağa ətraflı məlumat verib. Qeyd edilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
Mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələrin əldə edildiyi və 8 000 000-a yaxın müraciətin daxil olduğu diqqətə çatdırılıb.

Ambassador of the Kingdom of Saudi Arabia to Azerbaijan’s got acquainted with “ASAN service” center
On March 3, 2016, Mr. Mesaad bin Ibrahim al-Sulaim, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Saudi Arabia to the Republic of Azerbaijan got acquainted with Baku “ASAN service” center No.3.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov delivered wide information to guest about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was drawn to the attention, that there have been achieved desired outcomes in the field of citizen satisfaction and approximately 8 000 000 applications have been already received.