16 aprel 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası və Sabirabad Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə Sabirabad rayon Heydər Əliyev Mərkəzində “Azərbaycanın İnnovativ İnkişafı” mövzusunda seminar keçirilib.
Tədbirdə “ASAN xidmət” və Sabirabad Rayon İcra Hakimiyyətinin işçi heyəti iştirak edib.
Seminarı Dövlət İdarəçilik Akademiyasının rektoru akademik Urxan Ələkbərov, Siyasi araşdırmalar institutunun direktoru, millət vəkili prof. Elman Nəsirov, Elmi-Təşkilat şöbəsinin müdiri, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Rəcəb Rəhimli aparıblar.
Qeyd edək ki, 31 yanvar 2013-cü il tarixində Dövlət İdarəçilik Akademiyası ilə Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Bu günə kimi memorandum sayəsində “İnnovativ idarəetmə görüşü”, “İ-club”, müxtəlif layihə və tədbirlər həyata keçirilibdir. Baş tutan seminar isə bu əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi məqsədi daşıyır və bütün “ASAN xidmət” mərkəzlərində keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Lecture on the topic entitled “Innovative Development of Azerbaijan” was held
On April 16, 2016, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan jointly with Sabirabad region Executive Power organized a lecture dedicated to the topic entitled “Innovative Development of Azerbaijan” at the Heydar Aliyev Center in the region of Sabirabad.
“ASAN service” and Sabirabad region Executive Power staff attended the event.
Lecture was led by the Rector of the Academy of Public Administration Alekperov Urkhan, Director of the Institute of Political Studies, MP prof. Elman Nasirov, Head of the Department Scientific Organization, Doctor of Philosophy in Political Science, prof. Rajab Rahimli.
Need to note, that on January 30, 2013, the Academy of Public Administration and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan signed memorandum of cooperation. There have been implemented various projects and events such as “Innovative Governance Meeting”, “I-club” due to the memorandum. The event, which has been conducted recently stands for the enhancing of the cooperation between the sides and considered to be held in all centers of “ASAN service”.