Bərdə və Gəncə şəhərlərində seminar keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Bərdə rayon və Gəncə şəhər İcra Hakimiyyətlərinin birgə təşkilatçılığı ilə Bərdə və Gəncədə “Azərbaycanın İnnovativ İnkişafı” mövzusunda seminar keçirilib.
Tədbirdə “ASAN xidmət” və İcra Hakimiyyətlərinin işçi heyəti iştirak edib.
Seminarı Dövlət İdarəçilik Akademiyasının rektoru akademik Urxan Ələkbərov, Siyasi araşdırmalar institutunun direktoru, millət vəkili prof. Elman Nəsirov, Elmi-Təşkilat şöbəsinin müdiri, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Rəcəb Rəhimli aparıblar.
Qeyd edək ki, 31 yanvar 2013-cü il tarixində Dövlət İdarəçilik Akademiyası ilə Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Bu günə kimi memorandum sayəsində “İnnovativ idarəetmə görüşü”, “İ-club”, müxtəlif layihə və tədbirlər həyata keçirilib. Baş tutan seminar isə bu əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi məqsədi daşıyır və ilk dəfə Sabirabad şəhərində keçirilib.

There was held a workshop in Barda and Ganja
There was held a workshop entitled “Innovative Development of Azerbaijan” in Barda and Ganja, organized within the joint initiative of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan, Executive Power of the region of Barda and city of Ganja.
Staff of “ASAN service” and Executive Power, also, took participation at the event.
The workshop was held by the rector of the Academy of Public Administration, academician, Urkhan Alakbarov, Director of the Institute of Political Studies, MP, prof. Elman Nasirov, Head of Scientific Organization Department, Doctor of Philosophy in Political Science, doc., Rajab Rahimli.
Need to note, that on January 30, 2013, the Academy of Public Administration and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan signed memorandum of cooperation. There have been implemented various projects and events such as “Innovative Governance Meeting”, “I-club” due to the memorandum. The event, which has been conducted recently stands for the enhancing of the cooperation between the sides and considered to be held in all centers of “ASAN service”.