Misirli qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar
24-25 may 2016-cı il tarixlərində Misir Ərəb Respublikasının İnzibati Nəzarət İdarəsinin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olub.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti və nailiyyətləri ilə yaxından tanış olmaq, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində gələcək ikitərəfli əməkdaşlıq prespektivlərini müzakirə etmək məqsədi ilə baş tutan görüşdə qonaqlarla yanaşı Misir Ərəb Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Suzan Gamil Nuh da iştirak edib.
Misirli qonaqları salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov bildirib ki, mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələr əldə edilib və 10 milyona yaxın müraciət qeydə alınıb.
Bundan başqa vurğulanıb ki, “ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb

On May 24-25, 2016, a delegation of Administrative Supervision Department of Arab Republic of Egypt got acquainted with “ASAN service” centers.
Egyptian Ambassador to the Republic of Azerbaijan, Suzanne Nouh Gamil, also, took participation at the meetings, which aimed to get closely acquainted with the activities and achievements of “ASAN service” centers, discuss future prospects of bilateral cooperation in the field of public service delivery.
Guests were welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Inam Karimov, who drew to the attention, that there have been achieved desired outcomes in the field of citizen satisfaction and approximately 10 million applications have been already received.
At the end, the delegation, after getting acquainted with the work principle, wished success to “ASAN service” in future activities.