"ASAN xidmət"də 10 milyon vətəndaş müraciəti qeydə alınıb
Ağdam rayonundan məcburi köçkün olan və hazırda Sabunçu rayonu Ramana qəsəbəsində yaşayan Arzu Əliyeva 5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzinə müraciət edərək “ASAN xidmət” mərkəzlərindən yararlanan 10 000 000-cu vətəndaş olaraq qeydə alınıb.
14 yaşlı Arzu valideyni ilə birlikdə Daxili İşlər Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən şəxsiyyət vəsiqəsinin alınması ilə bağlı müraciət edib və müvafiq xidmətdən yararlanıb.
Arzu Əliyeva 10 milyonuncu müraciətin sahibi kimi təşəkkürnamə və simvolik hədiyyələrlə mükafatlandırılıb. Eyni zamanda, Arzunun istəyini nəzərə alaraq Azərbaycan Respublikasının əməkdar artisti Röya Ayxan tədbirdə iştirak edərək onu sevindirib.
Qeyd edək ki, hazırda 5-i paytaxda və 4-ü regionlarda olmaqla 9 “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Bundan başqa, səyyar ASAN xidmətin xüsusi avadanlıqlarla təchiz olunmuş 10 avtobusu dövri olaraq ölkənin şəhər və rayonlarında xidmət göstərir.

“ASAN service” has received the 10 millionth citizen application
Arzu Aliyeva, an IDP from the region of Agdam and currently residing in settlement Ramana, Sabunchu district, was registered as a 10 millionth citizen-applicant at “ASAN service” center No. 5.
14-year-old Arzu Aliyeva with her parent applied for receiving of the ID card rendered by the Ministry of Interior and benefited from the service.
Arzu Aliyeva, as an owner of the 10 millionth application, was awarded with a certificate of gratitude and symbolic gifts. In addition, taking into account of Arzu’s wish, honored artist of the Republic of Azerbaijan, Roya Aykhan took a place at the event and made her happy.
Should note, currently that 5 “ASAN service” centers function in the capital, and other 4 - Sumgayit, Sabirabad, Barda and Ganja city. Moreover, specially equipped Mobile ASAN service buses periodically serve in 10 different regions and cities of the country.