Dövlət Agentliyi və Bilik Fondu arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
22 iyun 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondu arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumunun imzalanma mərasimi keçirilib.
Anlaşma Memorandumu Dövlət Agentliyinin aparat rəhbəri Azad Cəfərli və Bilik Fondunun aparat rəhbəri İsaxan Vəliyev tərəfindən imzalanıb.
Memorandumun məqsədi Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarının elm-texnika, ekologiya, innovasiyalar və digər sahələr haqqında biliklərinin artırılması, bu məqsədlə birgə müxtəlif tədbirlərin keçirilməsidir. Memorandum, həmçinin gənclərin bilik və bacarıqlarının, peşəkarlıq səviyyələrinin, dünyagörüşlərinin inkişafına dəstək göstərilməsini də əhatə edir.

The State Agency and Knowledge Foundation signed a Memorandum of Understanding
On June 22, 2016, there was held a signing ceremony of the Memorandum of Understanding between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Knowledge Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan.
Memorandum of Understanding was signed by the Head of Administration, Mr. Azad Jafarli and Head of Administration of the Knowledge Foundation, Mr. Isakhan Valiyev.
The purpose of memorandum is ensuring knowledge of the citizens of the Republic of Azerbaijan in the field of science and technology, environment, innovation and other areas, and conduct various events in this regard. This memorandum enriches the field of knowledge and capabilities, professionalism level, development of general outlook.