Tacikistan Respublikası Ali Məclisinin nümayəndələr palatasının nümayəndə heyəti "ASAN xidmət"də
29 sentyabr 2016-cı il tarixində Tacikistan Respublikası Ali Məclisinin nümayəndələr palatasının sədri Şukurcon Zuxurovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı "ASAN xidmət" mərkəzi ilə tanış olub.
Heyətə "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub. Bildirilib ki, bu günədək 11 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.

The delegation of the House of Representatives of the Supreme Assembly of the Republic of Tajikistan at “ASAN service”
On September 29, 2016, a delegation led by the Chairman of the House of Representatives of the Supreme Assembly of the Republic of Tajikistan got acquainted with activity of Baku “ASAN service” center No. 5.
The delegation was delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations. It was mentioned, that over 11 million applications have been already received.