BMT-nin Azərbaycandakı Rezident Əlaqələndiricisi Masallı “ASAN həyat” kompleksində
6 oktyabr 2016-cı il tarixində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Azərbaycan Respublikasındakı Rezident Əlaqələndiricisi, BMT-nin İnkişaf Proqramının Rezident Nümayəndəsi cənab Qulam İsakzainin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Masallı “ASAN həyat” kompleksinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Qeyd olunub ki, Masallı “ASAN Həyat” kompleksində “ASAN xidmət” mərkəzi ilə yanaşı vətəndaş rahatlığı üçün, həyat standartlarının yaxşılaşdırılmasına xidmət edən müxtəlif həlləri əhatə edir - Heydər Əliyev İncəsənət məktəbi, “ASAN İntelektual” inkişaf mərkəzi, ABAD Mərkəzi, ASAN Brend dükanı, Kinoklub, Kafe. Belə ki, vətəndaşlar operativ və gülərüz xidmətlə yanaşı, bu konseptin istirahət və əyləncə imkanlarından da istifadə edə bilər.

The UN Resident Coordinator in Azerbaijan at Masalli “ASAN life” complex
On October 6, 2016, a delegation led by the UN Resident Coordinator in the Republic of Azerbaijan, Resident Representative of the United Nations Development Program, Mr. Ghulam Isaczai got acquainted with activity of Masalli “ASAN life” complex.
The delegation was welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”.
It was noted, that besides “ASAN service” center at Masalli “ASAN life” complex, there are Heydar Aliyev Art school, “ASAN intellectual” development center, ABAD Center, ASAN Brand Store, Cinema Club, Café, which are aimed to create good conditions for citizens’ comfortability, ensuring living standards.