Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri “ASAN xidmət”də
19 oktyabr 2016-cı il tarixində Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Kerol Meri Kroftsun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzi və "ASAN Radio"nun fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.

Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador Great Britain to Azerbaijan at “ASAN service”
On October 19, 2016, a delegation led by the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan, Mrs. Carole Crofts  got acquainted with activity of Baku “ASAN service” center No. 3 and “ASAN radio”.
The guests were welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”.
Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.