Gəncədə “Azərbaycan Startup” Festivalı keçirilir
25 noyabr 2016-cı il tarixində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı və Startap Azərbaycanın birgə təşkilatçılığı ilə Gəncə şəhərində “Azərbaycan Startup” Festivalının açılış mərasimi keçirilib.
11 ölkədən olan gənclərin qatıldığı festivalın əsas məqsədi Azərbaycanda startapın inkişafına dəstək vermək, yerli və xarici gənclər arasında fikir mübadiləsini artırmaq, eyni zamanda startapların yaradılmasını stimullaşdırmaq və startap ekosistemini inkişaf etdirməkdir.
Festivalı giriş sözü ilə açan Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti Osman Gündüz tədbir iştirakçıları və qonaqları salamlayaraq, onlara festival haqqında geniş məlumat verib.
Daha sonra İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondunun icraçı direktoru Elçin Zeynalov, “ASAN Könüllüləri” təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov, Yüksək Texnologiyalar Parkı –“YT Park” MMC-nin direktoru Seymur Ağayev və digər qonaqlar çıxış edərək iştirakçılara uğular arzulayıblar. Çıxışçılar qeyd ediblər ki, bu cür tədbirin keçirilməsi gənc startapçılar üçün mükəmməl bir platformadır. Gənclər bu cür fürsətdən istifadə edərək öz innovativ ideyalarını inkişaf etdirə, eyni zamanda yerli və xarici donorlarla əlaqə yarada bilərlər.
Tədbir ASAN könüllərinin ifasında bir-birindən maraqlı musiqi ifaları ilə davam etdirilib.
Qeyd edək ki, 6 gün davam edəcək festival çərçivəsində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə “I Beynəlxalq Startup Akademiyası - Gəncə 2016” layihəsi keçiriləcək.

Ganja is hosting “Azerbaijan Startup” Festival
On November 25, 2016, Ganja city hosted an opening ceremony of the Festival “Startup Azerbaijan” implemented within the joint organization by “ASAN Volunteers” and Startup Azerbaijan.
The aim of the festival, attended by young people over 11 countries,  is to support the development of startup, increase the exchange of ideas between local and foreign young people, also stimulate the creation of start-ups and develop start-up ecosystem.
The President of Azerbaijan Internet Forum, Osman Gunduz by his keynote speech, welcomed all guests and participants, gave a comprehensive information about the festival.
Executive Director of the State Fund for Development of Information Technologies, Elchin Zeynalov, Chairman of “ASAN Volunteers” Bakhtiyar Islamov, High-Tech Park - "HT Park" LLC director, Seymur Agayev and other guests by their speeches wished all participants success. Speakers noted that such event is a perfect platform for young start-uppers. Young people by using such opportunities are able to enhance their innovative ideas, establish connections with local and foreign donors.
Event was continued with interesting music performances by ASAN volunteers.
Need note, that festival entitled “I International Startup Academy – Ganja 2016”, which will last six days, is being held within the framework “ASAN Volunteers” and with the financial support of the Youth Fund under the President of the Republic of Azerbaijan.