“ASAN xidmət”in layihələri bir neçə mükafata layiq görülüb
Dekabrın 22-də Azərbaycan İnternet Forumu tərəfindən təsis edilən peşəkar Milli İnternet Mükafatı – “MilliNet”-in təltifetmə mərasimi keçirilib.
Bu dəfə keçirilən mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin 5 saytı ilk pillələrə layiq görülüb.
Belə ki, tədbirdə ailə, uşaq və sağlamlıq - “ASAN Məktub”, elm və təhsil - “ASAN School”, elektron hökumət kateqoriyasında isə Dövlət Xidmətləri Portalı (www.dxr.az) I yeri tutub.
“ASAN xidmət”in tabeliyində fəaliyyət göstərən İdeya Bankı (www.ideya.az) ictimai sosial, Dövlət Agentliyinin digər bir layihəsi -“ASAN Pay” isə e-ticarət kateqoriyasında II və III yerə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, 2009-cu ildən başlayaraq bu mükafat hər il sosial, mədəni, elmi, iqtisadi, hüquqi və s. sahələrdə fəaliyyət göstərən, Azərbaycan dilində tərtib olunan və fəaliyyət göstərən milli internet resurslarına və internet layihələrinə müsabiqə üsulu ilə təqdim edilir.

Projects of “ASAN service” received awards
On December 22, there was held an awarding ceremony – “MilliNet” (National Internet Award) founded by Azerbaijan Internet Forum.
In the frame of the ceremony, this time 5 sites of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan received awards.
Thus, “ASAN Letter” received an award in the category of family, children, and health, “ASAN School” – in education and science and Portal of Public Services (www.dxr.az) – in e-governance received the 1st place.
Project “Bank of Idea” (www.ideya.az) implemented within “ASAN service” received the 2nd place in the field of public-social category, another project of “ASAN service” – “ASAN Pay” got the 3rd place in e-trade category.
Should note, that this award has been operating since 2009 every year and being awarded to national resources and national projects in Azerbaijani language, which are engaged in social, cultural, scientific, economic, legal and other fields.