“ASAN Viza” portalından ilk e-viza alan əcnəbilər Bakıya gəliblər
“ASAN Viza” portalından (www.evisa.gov.az) ilk elektron viza alan İtaliya vətəndaşları Nicoletta Prandi və Luca Rossi 30 dekabr 2016-cı il tarixində Bakıya gəliblər.
Əcnəbilər elektron vizanı “ASAN Viza” sistemi vasitəsi ilə 3 addımda (müraciət et, ödəniş et və e-vizanı yüklə) və 3 iş günü ərzində alıblar. Qonaqların ölkəmizə gəliş məqsədi isə turizmdir.  Qeyd edək ki, e-viza üçün dövlət rüsumu 20 ABŞ dolları təşkil edir və bu viza ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilən birgirişli elektron vizadır.
Məlumat üçün bildirək ki, 16 dekabr 2016-cı il tarixində “ASAN Viza” portalının təqdimat mərasimi keçirilib. Hazırda test rejimində fəaliyyət göstərən “ASAN Viza” portalı yanvar ayının 10-dan etibarən tam istifadəyə veriləcəkdir.

First foreign users of e-visa via “ASAN Visa” portal are in Baku
On December 30, 2016 the first foreigners – Italian citizens Nicoletta Prandi and Luca Rossi, who benefited from e-visa (www.evisa.gov.az) via “ASAN Visa” portal has already arrived in Baku.
Foreigners have got the e-visa though the “ASAN Visa” system in three steps (apply, pay and submit e-visa) and within three days. The purpose of their visit is tourism. Should note, that the state fee of e-visa is 20 US dollars and it presents a single-entry e-visa with a 30 days validity to stay in the territory of the country.
Need note, that the presentation ceremony of “ASAN Visa” portal wad held on December 16, 2016. The “ASAN Visa” portal currently functions in a test regime and will be available for a final use from January 10.