Fransanın dövlət katibi “ASAN xidmət”də
8 fevral 2017-ci il tarixində Fransa Baş naziri yanında dövlət islahatları və sadələşdirmə üzrə dövlət katibi Jan-Vənsen Plase 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzi və Səyyar ASAN xidmətin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonağı salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 13 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Səyyar ASAN xidmət avtobusu ilə tanış olan dövlət katibi Jan Vənsen Plase, hər iki ölkə arasında təcrübə mübadiləsi gerçəkləşdirmək niyyətində olduqlarını və səyyar avtobusları kimi avtobuslardan Fransanın 3 regionunda tətbiq etmək istədiklərini bildirib.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq sonda "ASAN xidmət"ə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

French secretary of state at “ASAN service”
On February 8, 2017, the Secretary State on state reforms and simplification under the French Prime Minister, Jean-Vincent Placé got acquainted with activity of Baku “ASAN service” center No.3 and Mobile ASAN service.
Guest was welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
Jean-Vincent Placé, after getting acquainted with the Mobile ASAN bus, mentioned that he is aimed to implement experience exchange between two countries and apply typical service buses in France through the three regions.
It was mentioned, that over 13 million applications have been already received. Additionally, it was drawn to attention, that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.