2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
6 mart 2017-ci il tarixindən etibarən 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzi vətəndaşlara xidmət göstərməyə başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev jurnalistlərə açıqlamasında bildirib ki, 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzindən Bakı şəhərində qeydiyyatda olan sakinlər yararlana biləcəklər. Mərkəzdə “Azərişıq” ASC, “Azərsu” ASC, “Azəriqaz” İB tərəfindən 45 növ xidmət göstəriləcək.
O, həmçinin qeyd edib ki, yaxın gələcəkdə isə paytaxtda Ukrayna dairəsi yaxınlığında yerləşəcək 3 saylı "ASAN Kommunal" mərkəzinin açılması nəzərdə tutulur. Bu mərkəzdə də vətəndaşlara yüksək səviyyədə xidmət göstərmək üçün bütün şərait yaradılacaq.
Xatırladaq ki, 10 fevral 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin iştirakı ilə 2 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzinin rəsmi açılışı baş tutub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 may 2016-cı il 890 nömrəli Fərmanı ilə əhaliyə kommunal sahədə xidmətlərin göstərilməsində idarəetmənin optimallaşdırılması və şəffaflığın artırılması, “ASAN xidmət” təcrübəsinin digər xidmət sahələrində tətbiq edilməsi, xidmətlərin daha keyfiyyətli, rahat və innovasiyaların tətbiqi ilə həyata keçirilməsi və bu sahədə vətəndaş məmnunluğunun təmin olunması məqsədi ilə “ASAN Kommunal” mərkəzlərinin yaradılması tapşırılımışdır.

“ASAN Kommunal” No.2 has started to operate
According to the statement by the Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, citizens registered in the city of Baku will be able to avail the services rendered within “ASAN Kommunal” center No.2. There will be rendered 45 group of services by “Azerisiq” OJSC, “Azersu” OJSC, “Azeriqaz” PU.
Moreover, he mentioned, that there will be launch of “ASAN Kommunal” center No.3 in near future in capital, which will be located near the Ukraine circle. There will be created all conditions necessary for delivery of quality services to citizens.
Should note, that the official opening ceremony of “ASAN Kommunal” center No.2 was held on February 10, 2017 by attendance of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
Need to note, that “ASAN Kommunal” centers were established according to the Degree No.890 dated May 4, 2016 of the President of the Republic of Azerbaijan in order to optimize the services in the field of communal services delivery management and ensure transparency, apply the experience of “ASAN service” centers in other spheres, implement the services in more quality, comfortable and innovative methods, achieve citizen satisfaction in this field.