Səyyar ASAN xidmət 1 milyonuncu vətəndaş müraciətini qəbul etdi
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin təsis edilmədiyi regionlardakı əhaliyə xidmətlərin çatdırılması və mərkəzlərə gəlmədən vətəndaşların xidmətlərdən yararlanmalarının təmin edilməsi üçün ölkəni qarış - qarış gəzən Səyyar ASAN xidmətdə bir milyonuncu vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Zəruri müasir texnoloji avadanlıqlarla təchiz edilmiş irihəcmli xüsusi avtobuslar vasitəsi ilə bu günə qədər 58 rayonda və 110 məntəqədə vətəndaşlara səyyar formada xidmət göstərilib. Xidmətlər 4 dövlət orqanı (Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi) tərəfindən təqdim olunur.
Səyyar ASAN xidmət 1 iyun 2013-cü il tarixində 2 avtobusla fəaliyyətə başlasa da, daha sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən avtobusların sayı 10-a çatdırılıb.
Vətəndaş məmnunluğuna yol açan xidmətimiz missiyanın davamı olaraq 1 fevral 2017-ci il tarixindən etibarən Səyyar ASAN qatar vasitəsi ilə də vətəndaşlara xidmət göstərməyə başlayıb.
Qeyd edək ki, Səyyar ASAN xidmətin həyata keçirilməsinin əsas məqsədləri dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha rahat, yeni və innovativ üsullarla təqdim edilməsi, vətəndaşlar üçün əlçatanlığın təmin edilməsi və vətəndaş məmnunluğuna nail olunmasıdır.

Mobile ASAN service, which delivers public services in a mobile way where the stationary “ASAN service” centers are presently absent and to benefit from services without coming to service centers, has reached its 1 millionth application by citizens.
There have been delivered services in 58 regions and 110 spots through the Mobile ASAN service buses, which are equipped with essential modern technologies. The services are rendered by 4 state entities (Ministry of Justice, Ministry of Interior, Labor and Social Protection Ministry, the State Committee on Property Issues).
As first Mobile ASAN service started to deliver services since June 1, 2013 with 2 service buses, but then according to the order by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the number of buses reached up to 10.
As a continue of our mission aimed to achieve citizens’ satisfaction, since February 1, 2017, we have started to delivery services via Mobile ASAN train.
Should note, that the main aim in implementation of Mobile ASAN service is delivering services to citizens in more convenient, new and innovative ways, provision of an easy access to services and achieve citizens’ satisfaction.