“ASAN Viza” sisteminə daha 12 dövlət əlavə edildi
“ASAN Viza” sistemi vasitəsilə Azərbaycana səfər edəcək ölkələr siyahısına daha 12 dövlət (Baham adaları, Barbados, Boliviya, Ekvador, Honduras, Maldiv, Mavriki, Paraqvay, Peru, Seyşel adaları, Yamayka, Kolumbiya) əlavə edilib. Beləliklə, fəaliyyətinin başlanğıcında “ASAN Viza” portalı vasitəsilə e-viza verilən ölkələrin sayı 81 idisə, “ASAN Viza”nın günü - gündən inkişafı və əhatə dairəsinin genişlənməsi nəticəsində hazırda bu rəqəm 93 ölkə təşkil edir.
Xatırladaq ki, əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər elektron vizanı “ASAN Viza” sistemi vasitəsi ilə 3 addımla (müraciət et, ödəniş et və e-vizanı yüklə) və 3 iş günü ərzində əldə edə bilər. Elektron viza ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilən birgirişli sənəddir. Elektron vizalar yalnız siyahısı Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən təsdiqlənən ölkənin vətəndaşlarına və həmin ölkələrdə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslərə rəsmiləşdirilir.

More 12 countries have been enrolled to the system of “ASAN Visa”
More 12 countries have been enrolled to the list of countries, which are eligible to apply for “ASAN Visa” system to visit Azerbaijan (Bahamas, Barbados, Bolivia, Ecuador, Honduras, Maldives, Mauritius, Paraguay, Peru, Seychelles, Jamaica, Colombia). Thus, if before the list of eligible countries in the system of “ASAN Visa” was 81, as a result of rapid development of the scope of “ASAN Visa”, now, the list of countries increased to 93.
Should note, that foreigners and stateless persons are able to obtain e-visa in 3 steps and 3 days within “ASAN Visa” system (apply, pay and download e-visa). E-visa is a one-entry document with a period of 30 days. E-visas are documented only to the confirmed countries by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and stateless persons with permanent residence of those countries.
Moreover, “ASAN Visa” system suggests citizens a group visa application. Group visa applications consider minimum 2 and maximum 10 persons. It is possible to create several applications by use of one e-mail address and payment operation for group members.