İndoneziya “ASAN xidmət” modelini seçdi
24-26 iyul 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti İndoneziya Respublikasında səfərdə olub.
Səfər zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyi arasında mütərəqqi dövlət xidmətlərinin göstərilməsinə dair əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
İndoneziya Respublikasında dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin təkmilləşdirilməsi məqsədini daşıyan Memorandumu Azərbaycan tərəfdən Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov, İndoneziya tərəfdən bu ölkənin inzibati və bürokratik islahatlar naziri Asman Abnur imzalayıblar.
İmzalanma mərasiminin yekunları üzrə keçirilən mətbuat konfransında çıxış edən Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov Azərbaycan-İndoneziya dostluq və tərəfdaşlıq münasibətlərindən danışıb. O, son illər Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən iqtisadi, sosial və dövlət idarəçilyi sahəsində həyata keçirilən uğurlu islahatlardan və bu islahatların tərkib hissəsi olan “ASAN xidmət”in fəaliyyətindən bəhs edib.
Dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində məhz Azərbaycan modelinin seçilməsi ilə bağlı məmnunluğunu bildirən İndoneziyanın inzibati və bürokratik islahatlar naziri Asman Abnur, növbəti illərdə bu modelin İndoneziyada uğurla tətbiqinə əminliyini ifadə edib.
Səfər çərçivəsində Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti İndoneziyanın İnvestisiya Əlaqələndirmə Şurası, Ədliyyə və İnsan Hüquqları Nazirliyində görüşlər keçirib, Cakarta şəhərinin vahid məkandan ictimai xidmətlər göstərən mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti həmçinin Bali adasının Denapasar şəhərinin meri ilə görüşüb, şəhərin vahid məkandan ictimai xidmətlər göstərən mərkəzində olub.
Səfər çərçivəsində təşkil olunmuş görüşlərdə Xarici İşlər Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Respublikasının Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyinin rəisi Əşrəf Şıxəliyev və Azərbaycan Respublikasının İndoneziya Respublikasındakı Səfirliyinin əməkdaşları da iştirak edib.

Indonesia has chosen “ASAN service” model
On July 24-26, 2017, a delegation led by the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, paid a visit to the Republic of Indonesia.
During the visit, the Memorandum of Understanding was signed between the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Administrative and Bureaux Reforms of the Republic of Indonesia on cooperation in promoting progressive public services.
Inam Kerimov, the Chairman of the State Agency for Services Service and Social Innovations  under the President of the Republic of Azerbaijan, and Asman Abner, Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms of Indonesia, signed the Memorandum on improvement of public services in the Republic of Indonesia.
Speaking at a press conference on the outcomes of the signing ceremony, Inam Kerimov, the Chairman of the State Agency spoke about Azerbaijan-Indonesia friendship and partnership relations. He talked about successful reforms in the field of economic, social and state management in recent years by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, and the activity of “ASAN service”, which is an integral part of these reforms.
Expressing his satisfaction with the selection of the Azerbaijani model in the field of public services, Indonesian Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms Asman Abnur expressed his confidence in successful implementation of this model in Indonesia in the coming years.
During the visit, the delegation of the State Agency held meetings in the Indonesian Investment Coordination Council, the Ministry of Justice and Human Rights and got acquainted with the activity of the center of public services of the city of Jakarta.
The State Agency's delegation also met with Mayor of Denpasar, Bali Island, and was acquainted with public service center of city.
During the visit, the Head of the Agency for International Development Assistance of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Ashraf Shikhaliyev and employees of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Indonesia also attended the meetings.