İndoneziya mətbuatında “ASAN xidmət”in uğurlu fəaliyyətindən bəhs olunub
İndoneziya “ASAN xidmət” təcrübəsi əsasında inteqrasiya olunmuş dövlət xidmətləri göstərən vahid mərkəz açmağa hazırlaşır. Bu barədə İndoneziyanın nüfuzlu mətbu orqanında qeyd olunub.
Belə ki, məqalədə ötən həftə İndoneziya Prezidentinin xüsusi elçisi, eyni zamanda İndoneziyanın İnzibati və Bürokratik İslahatlar nazirinin müavininin başçılıq etdikləri nümayəndə heyətlərinin ölkəmizdə səfəri, “ASAN xidmət” modeli ilə yaxından tanış olmaları barədə geniş məlumat yer alıb. “ASAN xidmət”in uğurları, 2015-ci ildə BMT-nin “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin təkmilləşdirilməsi” kateqoriyasında ən  yüksək 1-ci yerə layiq görülməsi xüsusi vurğulanıb.
Bildirilib ki, Azərbaycanda inteqrasiya olunmuş  dövlət xidmətləri göstərən mərkəz vahid məkanda vətəndaşa  400-ə yaxın xidmət təqdim edir. İndoneziyanın Banyuwangi əyaləti də bunu həyata keçirmək istəyir, bunun üçün də bu istiqamətdə fəaliyyətini təkmilləşdirir.
Dünya standartlarına cavab verən bu cür mərkəzlərin fəaliyyəti barədə məlumat verilir ki, bu mərkəzlərdə müasir texnologiyalar və innovasiyalar tətbiq edilməklə operativ və rahat formada xidmət göstərilir, bu da öz növbəsində şəffaflığın təmin edilməsi və korrupsiyanın qarşısının alınmasında mühüm rol oynayır.
Qeyd edək ki,  cari ilin iyul ayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyi arasında mütərəqqi dövlət xidmətlərinin göstərilməsinə dair əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

The successful activity of “ASAN service” was mentioned in the Indonesian press
Indonesia is launching to open a united center for integrated state services based on "ASAN service" experience. It is started in the prestigious media authority of Indonesia.
The article provided information on the visit of the Indonesian delegations led by special envoy of the President of Indonesia at the same time Indonesian Deputy Minister of Administrative and Bureaux Reforms to Azerbaijan last week, and being acquainted with the "ASAN service" model. Successes of "ASAN service", as a winner of the 1st place of the UN in the category «Improvement of Public Services" in 2015 were emphasized.
It was noted that Integrated public services center in Azerbaijan provides a citizen nearly 400 services in a single place. The province of Banyuwangi of Indonesia also wants to do so and thereby improving its activity in this direction. The activities of these centers that meet the world standards at these centers are equipped with modern technologies and innovations, which provide an opportunity for transparency and prevention of corruption.
It should be noted that Memorandum of Understanding on cooperation in the provision of progressive public services was signed between the State Agency for Citizens Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Administrative and Bureaux Reforms of the Republic of Indonesia in July of the current year.