“Könüllülər Parlamenti Azərbaycan”- 2017 layihəsi başa çatıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə keçirilən “Könüllülər Parlamenti Azərbaycan” layihəsi başa çatıb.
Layihənin bağlanış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev çıxışı zamanı layihənin gənclər tərəfindən irəli sürülmüş gözəl bir təşəbbüs olduğunu bildirib. Gənclərin belə layihələrdə iştirakının onların həm şəxsi inkişafında, həm də karyera həyatında uğur qazanmasına səbəb olduğunu qeyd edib.
Daha sonra çıxış edən Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin rəisi Əli Həsənov layihənin uğurlu yekunuyla bağlı iştirakçıları təbrik edib, hazırlanmış təkliflər planı ilə bağlı öz rəylərini bildirib.
Qeyd edək ki, əsas məqsədi gəncliyin vətandaş mövqeyini konstruktiv şəkildə bildirməsini stimullaşdırmaq olan “Könüllülər Parlamenti Azərbaycan - 2017” layihəsi  4 gün davam edib. Şamaxıda baş tutan layihədə iştirakçılar müxtəlif mövzular ətrafında müzakirələr apararaq siyasi analiz bacarıqlarını göstəriblər. Layihənin sonuncu günündə "Könüllülər Parlamenti"nin plenar iclası keçirilib. İclasda komitələr onlara əvvəlcədən təqdim olunmuş mövzular üzrə hazırladıqları təkliflər planını təqdim ediblər. Təqdim olunmuş təkliflər planı keçirilmiş səsverməyə əsasən qəbul edilib.

“Volunteers’ Parliament Azerbaijan – 2017” project has finished
The project entitled “Volunteers’ Parliament Azerbaijan – 2017” implemented within the financial support by the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan, organization of “ASAN Volunteers” Organization and Education Center under the Ministry of Taxes of the Republic of Azerbaijan, has finished.
The Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev during his speech at the closing ceremony of the project mentioned this event as a nice initiative by young people. In addition, it was mentioned, that attendance at such events enhances not only personal development, but at the same time delivers success in the field of career.
Later, Head of Education Center under the Ministry of Taxes of the Republic of Azerbaijan, Ali Hasanov congratulated all participants on occasion of successful completion of the project, commented on the proposal plans. At the meeting, the committees presented their proposed proposals on topics that were previously submitted. Proposed proposals were accepted based on the voting results.
Should note that “Volunteers’ Parliament Azerbaijan – 2017” project, which aimed to stimulate the citizenship position in a constructive way by young people, had been continuing for 4 days. Due to the event implemented in Shemakha, there held discussions the field of various topic, participants demonstrated their political analyses skills. Plenary session of the “Volunteers’ Parliament” was held at the last day of the project.