Ağsuda Səyyar ASAN xidmətdə ödənişsiz tibbi müayinə aksiyası keçirilib
7 noyabr tarixində "ASAN xidmət" və Sağlam Ailə Tibb Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Ağsuda ödənişsiz səyyar tibbi müayinə aksiyası təşkil olunub.
Aksiya çərçivəsində 400-dən çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Belə ki, aksiyada tibbi xidmətdən keçmək istəyən vətəndaşlar ödənişsiz olaraq terapevt, kardioloq, ginekoloq, uroloq, dermatoloq, pediatr, oftalmoloq, USM, EKQ və qanda şəkərin təyini müayinələrindən yararlanıblar.
Səyyar tibbi müayinənin əsas məqsədi əhali arasında profilaktik müayinə mədəniyyətini, sağlam həyat tərzini təbliğ etmək, əsasən az təminatlı və ehtiyacı olan vətəndaşlar üçün ödənişsiz müayinələrin həyata keçirilməsini təşkil etməkdir.
Qeyd edək ki, bu aksiyanın layihə müddətində Səyyar ASAN xidmətin olduğu məntəqələrdə mütəmadi olaraq təşkil olunması nəzərdə tutulub.

On November 7, the mobile ASAN service held a free medical check-up in Aghsu within the joint organization of "ASAN service" and "Sağlam Ailə" (Healthy Family) Medical Center.
Within the framework of the campaign, over 400 citizens have been registered.  Individuals wishing to avail medical care at the campaign were free of charge for therapist, endocrinologist, cardiologist, gynecologist, urologist, dermatologist, pediatrician, ophthalmologist, LOR, surgeon, USM, ECG and sugar detection.
The main objective of mobile medical checkup is to promote prophylactic screening, healthy lifestyle among the population, and to organize free checkup for mostly needy and needy citizens.
It should be noted that this campaign is planned to be organized regularly at the areas where mobile ASAN service is available.