Özbəkistanın nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” və “ASAN Viza” sistemi ilə tanış olub
13-15 noyabr 2017-ci il tarixlərində Özbəkistan Republikasının Nazirlər Kabineti yanında Dövlət Fərdiləşdirmə Mərkəzinin direktoru Nəcməddin Turaxocayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdə olub. Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti 1 və 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.
Nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərinin əsas məqsədlərindən biri də “ASAN Viza” sistemi barədə ətraflı məlumat əldə etmək olub. Belə ki, qonaqlara “ASAN Viza” sistemi barədə geniş təqdimatlar edilib, işçi qrupu ilə görüş keçirilib. Eyni zamanda qonaqlara “ASAN Pay” sistemi ilə də bağlı ətraflı məlumat verilib.

A delegation of Uzbekistan was acquainted with “ASAN service” and “ASAN Visa”
On November 13-15, 2017, a delegation led by the Director of the State Privatization Center under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, Najmeddin Turakhojaev paid a visit to Azerbaijan. In the frame of the visit, a delegation was acquainted with the activities of Baku “ASAN service” centers No.1 and No.2.
One of the main reasons of the visit was acquainted with the system of “ASAN Visa”. Thus, there was made a detailed presentation on “ASAN Visa” for guests, held meeting with a working team. In addition, a delegation was informed with the activity of “ASAN Pay” system.