Quba və Mingəçevir regional “ASAN xidmət” mərkəzlərində dövlət qulluğuna qəbul olmaq istəyənlərin nəzərinə
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Quba və Mingəçevir regional “ASAN xidmət” mərkəzlərində inzibati vəzifələrin yeddinci təsnifatlarına uyğun vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması üçün B növünə (inzibati icraçı vəzifələr) daxil olan BB vəzifə qrupu (baş məsləhətçi, böyük məsləhətçi, aparıcı məsləhətçi və məsləhətçi) üzrə müsabiqənin test imtahanına Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən qeydiyyat elan edilmişdir.
İmtahanda iştirak etmək istəyən namizədlər DİM-in portalında “şəxsi kabinet”lərini yaratmalıdır. “Şəxsi kabinet” yaradıldıqdan və hesaba lazımi vəsait daxil edildikdən sonra imtahanda iştirak etmək üçün DİM-in internet portalında “Dövlət qulluğuna qəbul üzrə test imtahanında iştirak etmək üçün onlayn qeydiyyat” xidməti vasitəsilə qeydiyyatdan keçmək lazımdır.
İnzibati dövlət qulluğu vəzifələrinin B növünə (inzibati icraçı vəzifələr) aid olan BA və BB qruplarına uyğun olan vəzifələr üzrə test imtahanı 17 dekabrda keçiriləcəkdir və həmin imtahanda iştirak etmək üçün qeydiyyat 6 dekabr 2017-ci il tarixinədək davam edəcəkdir.

To the attention of those, who want to become civil servants at Guba and Mingachevir regional “ASAN service” centers
Central Examination Center (CEC) has announced a registration on test examination for the conduction of vacant civil service positions in accordance with the seventh classifications of administrative positions at Guba and Mingachevir regional “ASAN service” centers subordinated to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan within the category B (administrative executive positions), which include BB vacant positions (Chief Advisor, Senior Advisor, Leading Advisor and Consultant).
Applicants, after creating a personal account on the portal of CEC. After creating a personal account and loading a certain amount of money, should register via the function entitled “Online registration to participate in the civil service test exam” on the portal of CEC.
The test examination on the positions related to the BA and BB qroups in the category of B on administrative civil service vacancies (administrative executive positions) will be held on December 17 and applicants can registrate until Decemeber 6, 2017.