“ASAN kadr” karyera mərkəzinin 1-ci Karyera Sərgisinin açılışı oldu
01 mart 2018-ci il tarixində Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) kampusunda 1-ci Karyera Sərgisinin açılışı baş tutub. ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzi və BANM-ın birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən sərgiyə BANM-ın rektoru Elmar Qasımov və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov da qatılıblar.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov isə öz çıxışında bu sərginin neçə-neçə potensiallı gəncin həyatında bir dönüş nöqtəsi olacağını vurğulayıb və BANM-ın bu hadisədə bir payının olmasından çox şad olduğunu bildirib. Rektor qeyd edib ki, bu gün gənclərin işsizlik problemlərinin aradan qaldırılması üçün ölkədə böyük addımlar atılır və BANM bu istiqamətlə dövlətimizə və gənclərimizə hər zaman dəstək olmağa hazırdır.
Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov təşkil olmuş sərgi haqqında öz fikirlərini bildirərək, ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzinin gənclərin təcrübə keçmələri və işlə təmin olunmaları istiqamətində gördüyü işlərdən danışıb. İnam Kərimov qeyd edib ki, bu günə kimi ASAN könüllülərinin vakansiya bürosu olan www.asankadr.az vasitəsi ilə 900-dən çox könüllü müxtəlif dövlət və özəl müəssisələrdə işlə təmin olunub.
ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzinin rəhbəri Ləman Əhmədova layihənin əsas məqsəd və vəzifələri haqqında ətraflı məlumat verib. O qeyd edib ki, bu sərgi yüzlərlə gənc üçün yeni iş imkanları, təcrübə proqramları vəd edir.
Daha sonra  Elmar Qasımov və İnam Kərimov sərgidə iştirak edən şirkətlər və onların nümayəndələri ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, BANM və ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzinin ilk layihəsi olan 1-ci Karyera Sərgisinə şirkətlər tərəfindən də böyük maraq göstərilib. Belə ki, 50-dən çox nüfuzlu yerli və transmilli şirkətlər sərgiyə qatılıb. Bu, sərgiyə üz tutan yüzlərlə gəncə həmin şirkətlərin insan resurları üzrə mütəxəssisləri ilə münasibət qurmaq və yeni iş imkanlarını dəyərləndirmək üçün böyük şans yaradıb.

First Career Exhibition opened at the campus of Baku Higher Oil School (BHOS) on March 1, 2018.
The opening ceremony was jointly organized by the Higher School and “ASAN Kadr” Career Center under the Volunteers School of “ASAN service”. Elmar Gasimov, rector of BHOS, and Inam Karimov, Chairman of the Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan attended the ceremony.
Elmar Gasimov, the rector of the Baku Higher Oil School, by the speech said that the exhibition may change lives of many young people for the better and that BHOS management was happy to participate in the implementation of such important project. Rector noted that The Higher School will support the efforts undertaken by the government to provide job opportunities for young people and address the problem of youth unemployment.
The Chairman of the Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan - Inam Karimov shared his thoughts about the exhibition role and public importance. He told about activities on providing jobs to youth and arranging training courses for unemployed young people, and reported that thanks to Bureau of vacancies for ASAN volunteers www.asankadr.az where more than 900 ASAN volunteers have been employed by state organizations and private companies.
Laman Akhmadova, Head of the “ASAN Kadr” Career Center under the Volunteers School of ASAN, told about the main tasks and mission of the project. She noted that this project gives hundreds of young people opportunities to find a job and take part in internship programs at various companies.
Then, Elmar Gasimov and Inam Karimov got acquainted with participating companies and their representatives.
It should be noted that, the first Career Exhibition within the joint project of BHOS and “ASAN Kadr” Career Center under the Volunteers School of ASAN has aroused a big interest of the business sector. More than 50 leading national and translational companies participated in the event, and hundreds of the exhibition visitors have got a chance to learn more about the work of these companies, meet staff members of the HR departments and apply for a job.