Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Küveyt Dövlətinin ölkəmizdəki səfiri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Küveyt Dövlətinin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Səud Əbdüləziz Məhəmməd əl-Şəmlan əl-Rumi ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası ilə Küveyt arasındakı yüksələn xətlə inkişaf edən mövcud ikitərəfli əlaqələrdən bəhs olunub və müvafiq sahələr üzrə mümkün əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Görüşdə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət”in fəaliyyəti barədə danışıb, mərkəzin operativliyin və vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi istiqamətində kreativ yanaşmanın formalaşdırılmasına xidmət etdiyini bildirib.
Qeyd olunub ki, bu günədək 20 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.

Ambassador of Kuwait to Azerbaijan at the State Agency for Public Service and Social Innovations
At the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan hosted a meeting with Saud Abdulaziz Mohammed al-Shamlan Al-Rumi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Kuwait to Azerbaijan.
During the meeting the parties discussed increasingly developing current bilateral relations between the Republic of Azerbaijan and Kuwait, and prospects for possible cooperation in the relevant fields.
Inam Karimov, Chairman of the State Agency, talked about the activities of “ASAN service” and noted that it serves in order to form a creative approach to ensuring the efficiency of centers and satisfaction of the citizens.
It was mentioned, that applications of over 20 million citizens have been already received. Additionally, it was drawn to attention, that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.