Mingəçevir “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Mingəçevir “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
12 mart 2018-ci il tarixində Mingəçevir “ASAN xidmət” mərkəzinə ilk müraciət qeydə alınıb.  Belə ki, İlqar Həsənli Daxili İşlər Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi ilə bağlı müraciət edib və müvafiq xidmətdən yararlanıb.
Mingəçevir “ASAN xidmət” mərkəzi Mingəçevir şəhəri ilə yanaşı,  Yevlax, Ağdaş rayonunda qeydiyyatda olan və ümumi sayı 340 000-ə yaxın olan vətəndaşa xidmət göstərir.
Hazırda 13 “ASAN xidmət” mərkəzi mövcuddur. Onlardan 5-i paytaxt Bakıda, digər 8-i isə regional mərkəzlər olmaqla Sumqayıt, Gəncə,  Sabirabad,  Bərdə, Qəbələ, Quba, Masallı,  Mingəçevir şəhərlərində yerləşir.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı ətraflı məlumatı 108 “Çağrı” mərkəzinə zəng etməklə əldə etmək olar.

Mingachevir “ASAN service” started to operate
Mingachevir “ASAN service” subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan started its operation.
On March 12, 2018 Mingachevir “ASAN service” received its first application form. Ilgar Hasanli applied to the center and benefited from the service of issuance and renewal of identity cards issued by the Ministry of Internal Affairs.
Along with residents of Mingachevir city, the center serves to about 340 thousand citizens registered in Yevlakh and Aghdash.
It should be noted that citizens can obtain detailed information on activities of "ASAN service" through addressing their questions to the 108 “Call center".