"ASAN Ödəniş" sistemindən daha bir yenilik
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılmış “ASAN ödəniş” sistemi əhaliyə daha bir yenilik təqdim edir.
Belə ki, vətəndaş əlçatanlığının təmin edilməsi məqsədi ilə bütün ödəniş portallarının və ödəniş terminallarının, eləcə də elektron bankçılıq xidmətlərinin “ASAN Ödəniş” sisteminə inteqrasiya imkanları yaradılıb.
Bu imkandan istifadə etməklə artıq vətəndaşlar hesab.az və e-pul.az ödəniş portalları vasitəsilə cərimə ödənişlərini həyata keçirə bilərlər. Yaxın zamanda portmanat.az ödəmə portalı, Milli Ön və e-Manat ödəniş terminalları vasitəsilə də cərimələrin ödənişi mümkün olacaqdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnoavsiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “ASAN Ödəniş” sisteminin infrastruktur imkanlarının genişləndirilməsi və digər dövlət ödənişlərinin çeşidinin artırılması istiqamətində tədbirləri bundan sonra da davam etdirəcəkdir.
Qeyd edək ki, hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti və 5 publik hüquqi şəxs olmaqla 114 dövlət qurumunun inzibati cərimələrinin elektron qaydada ödənilməsi “ASAN ödəniş” sisteminin asanpay.az ödəmə portalı və terminalları vasitəsi ilə təmin edilir.

Another update in “ASAN Pay” system
New feature has been added to “ASAN Pay” system that was established in coherence with the Decree No. 110 of the President of the Republic of Azerbaijan, February 11, 2014.
Thus, in order to ensure the availability of citizens, all the payment portals and payment terminals, as well as electronic banking services, have been integrated into the ASAN Payment system.
By using this new feature, citizens will be able to pay penalty payments via account.az and e-pul.az payment portals. Penalties will soon be available through portmanat.az payment portal, National Front and e-Manat payment terminals.
The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan will continue to undertake measures to expand the infrastructure capabilities of “ASAN Pay” system and increase the range of other public payment facilities.
It should be noted that electronic payments of administrative penalties of 30 central executive bodies, 79 local executive bodies, 5 legal entities, and 114 state institutions payment are provided through easy payment.az payment portals and terminals of "ASAN payment" system.