“ASAN Viza” sisteminə Cibuti Respublikası da əlavə edildi
“ASAN Viza” sistemi vasitəsilə Azərbaycana səfər edəcək ölkələr siyahısına daha bir dövlət əlavə edilib. Artıq Cibuti Respublikası vətəndaşları da “ASAN Viza” sistemi üzərindən Azərbaycan Respublikasına elektron viza müraciəti edə bilərlər.
Beləliklə, fəaliyyətinin başlanğıcında “ASAN Viza” portalı vasitəsilə e-viza verilən ölkələrin sayı 81 idisə, sistemin təkmilləşdirilməsi və əhatə dairəsinin genişlənməsi nəticəsində hazırda bu rəqəm 95 ölkə təşkil edir.
Xatırladaq ki, əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər elektron vizanı “ASAN Viza” sistemi vasitəsi ilə 3 addımla (müraciət et, ödəniş et və e-vizanı yüklə) və 3 iş günü ərzində əldə edə bilər. Elektron viza ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilən birgirişli sənəddir. Elektron vizalar yalnız siyahısı Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən təsdiqlənən ölkənin vətəndaşlarına və həmin ölkələrdə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslərə rəsmiləşdirilir.
Qeyd edək ki, bu günə kimi “ASAN Viza” vasitəsilə 410 mindən çox əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxsə elektron viza verilib.

Republic of Djibouti is also added to the system of "ASAN Visa"
Another state has been added to the list of countries to visit Azerbaijan through the “ASAN Visa” system. Citizens of the Republic of Djibouti can now apply for electronic visa to the Republic of Azerbaijan via "ASAN Visa" system.
Thus, while at the beginning of its activity, the number of countries getting e-visa via “ASAN Visa” Portal was only 81, as a result of the system's improvement and coverage expansion, this figure has been increased to 95 countries.
Should remind that, foreigners and stateless persons are able to obtain e-visa in 3 steps and 3 days within “ASAN Visa” system (apply, pay and download e-visa). E-visa is a one-entry document with a period of 30 days. E-visas are documented only to foreigners from listed countries by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and stateless persons with permanent residence of those countries.
Moreover, “ASAN Visa” system applies group visas for foreigners. Group visas considers minimum 2 and maximum 10 persons. By group visas, you can use only one e-mail address and one online payment card for all applications.