“Sevdiyim” layihəsinə start verildi
Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100-cü ildönümü ilə əlaqədar “ASAN xidmət”, “ASAN Könülüləri” Təşkilatı və ASAN Radionun birgə təşkilatçılığı ilə “Sevdiyim” layihəsinə start verilib.
Layihə tarixi ənənələrin qorunması və təbliği, milli-mənəvi dəyərlərə sadiqlik, azərbaycançılıq, dövlətçilik məfkurəsinin genişləndirilməsi məqsədi ilə həyata keçirilir.
Layihə çərçivəsində görkəmli şair, dramaturq Cəfər Cabbarlının üçrəngli Azərbaycan bayrağına həsr olunmuş “Sevdiyim” şeiri əsasında yüzillik tariximizin əks olunduğu klip ərsəyə gəlib. Əsərin bəstəkarı və ifaçısı Respublikanın əməkdar artisti Tünzalə Ağayeva, klipin rejissoru Ülviyyə Könüldür. Tezliklə klip ictimaiyyətə təqdim olunacaq və layihə müddətində müxtəlif tədbirlər həyata keçiriləcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 10 yanvar 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100-cü ildönümü ilə əlaqədar ölkəmizdə və ölkə xaricində silsilə tədbirlər həyata keçirilir.

The Project “Sevdiyim” has started!
The project - “Sevdiyim”, dedicated to the 100th anniversary of the foundation of the Azerbaijan Democratic Republic, has been launched jointly by “ASAN service”, “ASAN Volunteers” and “ASAN Radio”.
The project is aimed to preserve and promote traditions, commitment to national and spiritual values, and to expand the ideology of patriotism and statehood.
Within the framework of the project, based on the “Sevdiyim” poem dedicated to the tricolor Azerbaijani flag by well-known poet, playright – Jafar Jabbarli, a video clip has been prepared. The composer and performer of the work is Honored Artist of the Republic - Tunzala Aghayeva, the director of the clip – Ulviyya Konul. Soon, the clip will be available to the public and various events will take place during the project.
Should note that, according to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated January 10, 2018, a series of events dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the Azerbaijan Democratic Republic have been taking place in our country and abroad.