“ASAN xidmət”ə 22 milyon müraciət qeydə alınıb
Bu müraciətin sahibi Bakı şəhər sakini Nigar Balakişiyeva olub. O, 9-108 sifarişli Səyyar ASAN xidmətə müraciət edərək Daxili İşlər Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi xidmətindən yararlanıb.
22 milyonuncu müraciətin sahibi kimi Nigar Balakişiyeva təşəkkürnamə və simvolik hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.
Qeyd edək ki, sosial həmrəyliyin təmin edilməsi məqsədi ilə səyyar xidmətlər kənardan qulluğa və yardıma ehtiyacı olan 1-ci qrup əlillər  və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar  üçün əlavə səyyar xidmət haqqı ödənilmədən həyata keçirilir.
Xidmətin sifarişi 9-108 nömrəli “Çağrı” mərkəzinə zəng etməklə və ya www.asan.gov.az saytı vasitəsi ilə mümkündür.

“ASAN service” received the 22 millionth application
The appealer was Baku resident – Nigar Balakishiyeva. She applied to Mobile ASAN service of 9-108 orders and took advantage of service of issuance and renewal of identity cards issued by the Ministry of Internal Affairs.
Nigar Balakishiyeva, as owner of the 22 millionth appeal, was awarded with certificate and symbolic prizes.
It should be noted that, for the purpose of social solidarity provision, mobile services are provided for 1st group disabled people in need of outside help and care, as well as children with disabilities without charging additional mobile service fees.
The order of the service is possible via calling the Call Center 9-108 or through official web site- www.asan.gov.az.