AZINNEX "Ümid yeri" uşaq evində Multimedia Mərkəzi açıb
2 iyun 2018-ci il tarixində Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təsis etdiyi Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun  (AZINNEX) üzvləri sosial məsuliyyət proqramı çərçivəsində Binə qəsəbəsində yerləşən "Ümid yeri" uşaq evində valideyn qayğısından məhrum olmuş uşaqlarla görüş keçirib.
Göruş zamanı uşaqlar üçün informasiya texnologiyaları üzrə baza biliklərinin yaradılması, texnologiyaların əhəmiyyəti haqqında təsəvvürün formalaşdırılması, təhsil proseslərinin müasir standartlara uyğunlaşdırılması məqsədilə AZINNEX tərəfindən təşkil olunmuş Multimedia Mərkəzinin açılışı olub. Mərkəz ümumi sahə kimi istifadə olunan müasir avadanlıq və mebellərlə, həmçinin dərslərin elektron formatda keçirilməsi üçün böyük ekran, kompyuter və printerlə təchiz olunub.
Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Şəbnəm Məmmədova çıxış edərək bu təşəbbüsün əhəmiyyətindən, eləcə də Dövlət Agentliyinin bu cür tədbirlərə dəstəyindən söz açıb. Bildirilib ki, mərkəzdə mütəmadi olaraq ilkin peşə biliklərinin formalaşdırılması üçün təlimlər keçiriləcəkdir.
Görüşdə iştirak edən AZINNEX-in Müşahidə Şurasının üzvləri Məhəmməd Zülfüqarlı və Cabir Cümşüdov uşaqlar üçün informasiya texnologiyalarının əhəmiyyəti, müasir trendlər, bu istiqamətdə gələcək peşə seçimləri barədə məlumat veriblər. Daha sonra uşaqların çoxsaylı sualları  cavablandırılıb.
Tədbir zamanı, həmçinin  Step IT Academy tərəfindən uşaqların maraqla qarşıladığı robotics üzrə təlim keçirilib. Təlimdə aktiv iştirak edən 4 uşaq üzv şirkətlərin dəstəyi ilə Akademiyanın yay düşərgəsində iştirak edəcəkdir.

AZINNEX opened a Multimedia Center in the Children's House "A Place of Hope"
Members of the “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX), established by the State Agency for Public Services and Social Innovation, hosted a meeting with children deprived of parental care in the "A Place of Hope" children's home located in Bina settlement within the framework of the social responsibility program.
A multi-media center, organized by AZINNEX, was established to provide basic knowledge on information technology for children, formulate an understanding of the importance of technology, and bring educational processes into line with modern standards. The center is equipped with modern equipment and furniture, as well as a large screen, a computer and a printer for electronic lessons.
Representative of the State Agency, Shabnam Mammadova spoke about the importance of this initiative, as well as the support of the State Agency for such events. It was noted that the center will be regularly trained to form the initial professional skills.
The members of the AZINNEX Supervisory Board, Mohammad Zulfugarli and Jabir Jumshudov, spoke about the importance of information technology for children, contemporary trends and future career choices in this direction. Later, questions of many children were answered.
During the event, Step IT Academy also conducted robotics training for children. The 4 children participating in the training will participate in the Summer Camp of the Academy with the support of member companies.