“Milli irsimizin işığında: dünən, bu gün, sabah” adlı sərgi
14 iyun 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən “Daş Salnamə” muzeyində Milli Qurtuluş Gününün 25 illiyinə həsr olunmuş “Milli irsimizin işığında: dünən, bu gün, sabah” adlı ABAD məhsullarının sərgisi baş tutub.
Sərginin keçirilməsində məqsəd ABADçı olaraq fəaliyyət göstərən ailələrin xalqımızın estetik baxışlarını, zövq və mənəvi dəyərlərini əks etdirən əl işlərini və ABADçılar tərəfindən istehsal olunmuş qida məhsullarını nümayiş etdirmək, milli irsimizi daha geniş auditoriyaya çatdırmaqdır.
Tədbirdə dövlət qurumları və özəl şirkətlərin, Azərbaycanda akkreditə olunmuş bir sıra səfirliklərin və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri iştirak ediblər.
Sərgidə Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev açılış nitqi ilə çıxış edərək Milli Qurtuluş Gününün tarixi əhəmiyyətindən danışıb. O bildirib ki,  Ümummilli lider Heydər Əliyev öz xilaskarlıq missiyası ilə ölkəmizin müstəqilliyini qorudu, ölkəmizdə ictimai-siyasi böhranı aradan qaldırdı və inkişafın təməlini qoydu.
Ülvi Mehdiyev daha sonra çıxışında milli irsimiz hesab olunan xalq sənətkarlıq nümunələrinin və qida məhsullarının ənənəvi istehsalının bugünki və gələcək nəsillərə çatdırılmasında ABADın nəcib missiyaya malik oldugunu vurğulayıb.
Sonra iştirakçılar sərgidə nümayiş etdirilən fotoşəkillərlə yaxından tanış olub, xoş təəssüratlarını bölüşüblər.

The exhibition "In the light of our cultural heritage: yesterday, today, tomorrow”
On the 14th of June, 2018, a photo exhibition entitled “In the light of our cultural heritage: yesterday, today, tomorrow " and dedicated to the National Salvation Day of Azerbaijani people co-organized by “ABAD” public legal entity and The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was held at the Museum of Stone Chronicles.
Representatives of many embassies, international organizations, public-political, state and private organizations took part in the event.
Mr. Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan opened the event by extending his warm welcomes and spoke about the historical significance of the National Salvation Day. He noted that national leader Heydar Aliyev through his rescue mission maintained independence of our country, eliminated the social and political crisis in our country and laid the foundation for the development.
Ulvi Mehdiyev further underlined that ABAD has a noble mission in delivering the traditional production of folk art samples and food products to our present and future generations, that are our cultural heritage.
Later the participants got closely acquainted with the photos presented at the exhibition and shared their impressions.
The event continued with the artistic part consisted of contemporary and classical music performances.