"Hərbiyyə’’ hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi keçiriləcək
“ASAN xidmət”, “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı və Dövlət Sərhəd Xidmətinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Sİlahlı Qüvvələrinin 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Hərbiyyə” hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi keçiriləcək.
“Hərbiyyə” hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı və Dövlət Sərhəd Xidmətinin hərbi simulyasiya formasında birgə təşkil etdiyi sayca ikinci yay düşərgəsidir.
Əsgər simulyasiya oyunu formasında qurulacaq düşərgə hərbi hissə və səhra şəraitində təşkil olunacaq və iştirakçılar bütün qida və gigiyenik vasitələrlə təmin olunacaqlar. Otel və ev şəraitindən fərqli, məişət şəraitli düşərgədə 9 regiondan olan ümumilikdə 100 ASAN könüllüsü iştirak edəcək.
“Hərbiyyə” hərbi – vətənpərvərlik düşərgəsinin iştirakçıları müxtəlif peşəkar hərbi təlimlərə cəlb olunacaq, taktiki hazırlıq, qarovul hazırlığı, atəş hazırlığı, topoqrafiya, komandir hazırlığı və digər hərbi hazırlıqlarda iştirak edəcəklər. Həmçinin iştirakçılar üçün müxtəlif muzeylər, komplekslər eləcə də digər tarixi məkanlara ekskursiyalar təşkil olunacaq.
Düşərgənin əsas məqsədi Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin fəaliyyəti, eləcə də AXC tərəfindən ordu quruculuğu istiqamətində ilk qərarlardan olan Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaradılması ilə bağlı iştirakçıları maarifləndirməkdir. Könüllülər eyni zamanda Azərbaycan generallarının həyatı və onların ordu quruculuğundakı xidmətləri, ordu quruculuğu siyasətinin təkmilləşdirilməsi, inkişaf etdirilməsi istiqamətində görülən işlərlə bağlı məlumatlandırılacaqlar.

Military-patriotic camp “Herbiye” is going to be held
A military-patriotic camp "Herbiye" dedicated to the 100th anniversary of the Azerbaijani Armed Forces will be jointly held by “ASAN service”, “ASAN Volunteers” and the State Border Service.
The military-patriotic camp "Herbiye" is the second summer camp in the form of a military simulation organized by “ASAN Volunteers” and the State Border Service.
The camp organized in the form of a military simulation game will be organized in the military unit and desert environment and the participants will be provided with all food and hygienic means. A total of 100 ASAN volunteers from 9 regions will participate in the home-based campus, which is different from the hotel and home environment.
Participants of the military-patriotic camp "Herbiye" will be involved in various professional military trainings, tactical preparation, guard training, shooting, topography, commander training and other military trainings. Also, there will be organized excursions for different museums, complexes and other historical venues.
The main goal of the camp is to educate the participants about the activities of the Azerbaijan Democratic Republic, as well as the establishment of the Armed Forces of Azerbaijan by ADR, which was the first decision in the direction of army building. The volunteers will also be informed about the life of the Azerbaijani generals and their service in the field of army building, as well as the improvement of the army building policy.