İndoneziya nümayəndə heyəti ASAN təlimlərinə cəlb olunub
24 iyul 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyi arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Müvafiq memorandumun implementasiyası çərçivəsində 4-6 iyul 2018-ci il tarixində İndoneziya Respublikasının müxtəlif regionlarını təmsil edən nümayəndə heyəti ölkəmizə səfər edib.  Məqsəd “ASAN xidmət” mərkəzləri ilə tanış olmaq və Dövlət Agentliyi tərəfindən onlar üçün təşkil edilən təlimlərdə iştirak etmək olub.
Səfər müddəti ərzində İndoneziya nümayəndə heyətinə “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi”ndə Dövlət Agentliyinin mütəxəssisləri tərəfindən “İnteqrasiya olunmuş xidmətlər və innovasiyalar üzrə Azərbaycan modeli” başlığı altında müxtəlif mövzular üzrə təlimlər keçirilib.
Həmçinin qonaqlar səfər zamanı 3 və 5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzləri və  “ASAN Radio”nun fəaliyyəti ilə tanış olublar.

The Indonesian delegation has been involved to ASAN trainings
On 24th of July, 2017 a Memorandum of Understanding was signed between the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia. On July 4-6, 2018 a delegation representing different regions of the Republic of Indonesia visited our country within the framework of implementation of the corresponding memorandum. The aim was to get acquainted with “ASAN service” centers and participate in the trainings organized by the State Agency.
Within the framework of the visit, the Indonesian delegation was provided with trainings on various topics under the heading "Azerbaijan Model of Integrated Services and Innovations" by the State Agency's experts of “ASAN” Education and Training center.
In addition, guests got acquainted with the activities of “ASAN Radio” and “ASAN service” centers No 3 and 5.