Koreyanın səfiri “ASAN xidmət”də
11 iyul  2018-ci il tarixində  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində  Koreya Respublikasının ölkəmizdəki səfiri  Kim Çanq-Qyu ilə görüş keçirilib.
Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 22 milyondan çox vətəndaşın müraciəti qeydə alınıb. "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Koreyanın ölkəmizdəki səfiri Kim Çanq-Qyu  dövlət xidmətlərinin göstərilməsi və elektron xidmət sahəsində Azərbaycan-Koreya arasında yüksələn xətlə inkişaf edən əlaqələrdən bəhs edib.
Həmçinin, Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti və bu istiqamətdə iki ölkə arasındakı gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

Korean ambassador at “ASAN service”
On July 11, 2018, a meeting with the Ambassador of the Republic of Korea to our country, Kim Chang-gyu was held at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations, Ulvi Mhediyev delivered wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service". There was emphasized, that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
Korean Ambassador to Azerbaijan Kim Chanq-Qyu talked about developing relations between Azerbaijan and Korea in the field of public and electronic services.
In addition, the prospects for future cooperation between the ABAD public-legal entity and hence cooperation between two countries were discussed at the meeting.