Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasının prezidenti “ASAN xidmət”də
11 iyul 2018-ci il tarixində Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasının (BSTA) prezidenti, Almaniyanın İş Yerində Bədbəxt Hadisələrdən Sosial Sığorta Təşkilatının rəhbəri Yoakim Bröyerin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Nümayəndə heyətinə "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət, rahatlıq prinsipləri əsasında fəaliyyət göstərən “ASAN xidmət”in əsas məqsədi dövlət xidmətləri sahəsində şəffaflığı artırmaq, korrupsiyaya hallarının qarşısını almaq, xidmət sahəsində trend innovasiyaları tətbiq etmək və vətəndaşlara xidmət sahəsində aparılan institusional islahatların səmərəliliyini artırmaqdır.
Bu günədək 22 milyondan çox vətəndaşın müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Nümayəndə heyəti, həmçinin “ASAN radio”, “ASAN Təlim-Tədris mərkəzi” və  ABAD satış-sərgi mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.

“ASAN service” hosted the president of the German Federal Workers Compensation System
On July 11, 2018, the delegation headed by the President of the International Social Security Association (ISSA), head of the German Federal Workers Compensation System, Joachim Broyer, made a visit to “ASAN service” center.
The delegation was welcomed and delivered wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service". It was noted that, the main objective of “ASAN service”, which operates on the principles of efficiency, transparency, courtesy, responsibility, convenience, is to increase transparency in public services, prevent corruption, introduce trend innovations in the service sector and subsequently increase the effectiveness of institutional reforms in this sector.
Also, the delegation got acquainted with the activities of “ASAN Radio”, “ASAN” Education and Training center and “ABAD” exhibition and sales center.
Guests after getting acquainted with the work conditions and principles, wished success to "ASAN service" in the future.