Qəbələdə turizm və qadınlara dəstək layihəsi icra olunacaq
Coca-Cola, ASAN könüllüləri və Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti bölgələrdə qadınların turizm sahəsində təşəbbüslərinə dəstək olmaq üçün “Uğurlu qadın, uğurlu gələcək” layihəsinə start veriblər.
“Uğurlu qadın, uğurlu gələcək” layihəsinin ilk komponenti üzrə təlimlər Qəbələdə 16 iyul tarixindən başlayır. Azərbaycanın əsas turizm marşrutlarından sayılan Qəbələdə  6 gün davam edəcək bu təlimlər turizmin əsasları və idarəçiliyi, müştəri xidməti, gigiyena kimi bir sıra önəmli mövzuları əhatə edəcəkdir.
Coca-Cola Fondunun dəstəklədiyi “Uğurlu qadın, uğurlu gələcək” layihəsi Azərbaycanda turizm potensialı ilə tanınan Qəbələ, Gəncə, Masallı şəhərlərini və ətraf bölgələri əhatə edəcək. Layihənin məqsədi həmin bölgələrdə yaşayan qadınları turizm təlimlərinə cəlb etmək, onları turizm biznesinə həvəsləndirmək, bu sahədə dövlət siyasətinə və biznes təşəbbüslərinə dəstək olmaqdır. Tədris Türkiyənin tanınmış mütəxəssislərinin Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin professor-müəllim heyəti ilə birgə hazırladıqları proqram əsasında ödənişsiz həyata keçiriləcək, layihə ASAN Könüllüləri tərəfindən icra olunacaqdır.
Layihəyə müraciət üçün təlimlərin təşkil olunacağı "ASAN xidmət" mərkəzlərinə müraciət oluna və ya  elektron qeydiyyat üçün keçiddən istifadə oluna bilər: https://goo.gl/ShV4c7

Tourism and women support project will be implemented in Gabala
Coca-Cola, ASAN volunteers and the Azerbaijan University of Tourism and Management jointly have begun the "Successful Woman, Successful Future" project in support of women's tourism initiatives in the regions.
Training on the first component of the project "Successful woman, successful future" starts in Gabala on July 16. These six-day trainings in Gabala, one of the main tourism routes in Azerbaijan, will cover a range of crucial topics such as tourism basics and management, customer service and hygiene.
The "Successful Woman, Successful Future" project, supported by the Coca-Cola Foundation, will cover Gabala, Ganja, Masally and surrounding regions known for tourism potential in Azerbaijan. The goal of the project is to attract women living in these regions to education in tourism, encourage them to tourism businesses, and support public policy and business initiatives in this area.
The training will be jointly realized free of charge by the well-known Turkish specialists and the professor-teacher staff of the Azerbaijan University of Tourism and Management, and will be implemented by ASAN Volunteers.
To apply for the project you can either refer to “ASAN service” centers where the trainings are going to be implemented or refer to electronic registration through the link: https://goo.gl/ShV4c7