"Hərbiyyə" hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi davam edir
"ASAN xidmət", "ASAN Könüllüləri" Təşkilatı, və Dövlət Sərhəd Xidmətinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti və Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunan "Hərbiyyə" hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi davam edir.
21 iyul tarixində iştirakçılar xüsusi kəşfiyyat dəstələrinin hazırladığı "Ərazidə səmtləşmə və xəritəsiz hərəkət" oyununda, həmçinin xidməti itlərin iştirakı ilə itaət komandalarının yerinə yetirilməsi, sərhəd pozucusunun yaxalanması təlimində iştirak ediblər.
Düşərgə müddətində Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı İntiqam Atakişiyev və "Əsir düşərgəsi" kitabının müəllifi, jurnalist Vüsalə Məmmədova ilə görüş keçirilib, sərhədçilərdən bəhs edən "Dağlarda döyüş" filmi nümayiş olunub.
22 iyul tarixində kəşfiyyatçıların meşə zolağında həyatda qala bilmələri üzrə hazırlıq təlimi və AK74, RPK74 silahlarının taktiki-texniki xüsusiyyətləri, sökülməsi, yığılması üzrə məşğələ təşkil olunub.
Daha sonra "Qalibiyyət - şahidlər və şəhidlər" kitabının müəllifi, araşdırmaçı, jurnalist Aida Eyvazova və aprel döyüşlərinin qaziləri ilə görüş keçirilib, "Doğma sahillər" filmi nümayiş olunub.

Dedicated to the 100th anniversary of the Azerbaijani Armed Forces and jointly organized by “ASAN service”, “ASAN Volunteers” and the State Border Service - military-patriotic camp "Herbiye" has been continuing.
On July 21, the participants took part in the trainings on the implementation of obedience teams and the detention of border guards with participation of service dogs in the field of " Spatialization and mapless movement in the area", prepared by special intelligence teams.
During the camp, a meeting was held with the National Hero of Azerbaijan- Intigam Atakishiyev and author of the book "Prison camp", journalist Vusala Mammadova, as well as film "War on the mountains" about the border guards was presented.
On July 22, the drillers were trained on tactical-technical characteristics, demolition and assembly of AK74, RPK74 weapons, training on survival in the forest strip.
Then a meeting was held with the author of the book "Victory - witnesses and martyrs", researcher, journalist Aida Eyvazova and veterans of the April wars, as well as "The native coast" film was presented.