“Hərbiyyə” hərbi vətənpərvərlik düşərgəsinin müddəti uzadıldı
"ASAN xidmət", "ASAN Könüllüləri" Təşkilatı və Dövlət Sərhəd Xidmətinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti və Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunan "Hərbiyyə" hərbi-vətənpərvərlik düşərgəsi davam edir.
24 iyul 2018-ci il tarixində Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev, Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov, Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Səfər Mehdiyev, Milli Qəhrəman İntiqam Atakişiyev, aprel döyüşlərinin qaziləri, xüsusi təyinatlılar iştirakçılarla görüş keçiriblər.
Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev iştirakçıları salamlayaraq “ASAN xidmət” və “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının bu təşəbbüsündən məmnun olduğunu qeyd edib. Ölkə prezidentinin ASAN könüllülərinin fəaliyyətinə daim dəstək olduğunu vurğulayıb.
Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev düşərgədə iştirak üçün xeyli müraciətin olduğunu qeyd edib. Həmçinin bu layihənin iştirakçılarda vətənpərvərlik hislərinin arıtırlması, onların bilik və bacarıqlarının yüksəldilməsi istiqamətində xüsusi rol oynayacağını vurğulayıb.
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov bu layihənin gerçəkləşməsini yüksək qiymətləndirib, iştirakçılara uğurlar arzulayıb. Həmçinin təmsil etdiyi qurumun bu cür layihələrə daim dəstək olduğunu vurğulayıb.
Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Səfər Mehdiyev iştirakçıları salamlayıb və ASAN Könüllülərinin fəaliyyətinin gənclər üçün nümunə olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, bu il Dövlət Gömrük Komitəsinə işə qəbul olunan əməkdaşlardan 20-si  məhz ASAN Könüllüsüdür.

The military patriotic camp "Herbiye" has been extended
Dedicated to the 100th anniversary of the Azerbaijani Armed Forces and jointly organized by “ASAN service”, “ASAN Volunteers” and the State Border Service - military-patriotic camp "Herbiye" has been continuing.
On July 24, 2018, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations - Ulvi Mehdiyev, Chief of the State Border Service, Colonel-General - Elchin Guliyev, Head of State Migration Service - Vusal Huseynov, Chairman of the State Customs Committee - Safar Mehdiyev, National Hero - Intigam Atakishiyev, veterans of the April wars, and special appointees held a meeting with the participants.
Chief of the State Border Service, Colonel-General, Elchin Guliyev welcomed the participants and noted that he appreciates the initiative of “ASAN service” and “ASAN Volunteers”. He stressed that the country's President has always supported the activities of ASAN volunteers.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations - Ulvi Mehdiyev said that lots of applications for the participation in the camp have been received. He also emphasized that this project will play a special role in enhancing patriotism and improving the knowledge and skills of participants.
Head of State Migration Service - Vusal Huseynov highly appreciated implementation of this project and wished success to the participants. He also stressed that organization presented by him has always been supporting such projects.
Chairman of the State Customs Committee - Safar Mehdiyev welcomed the participants and noted that ASAN Volunteers' activities are an example to be followed by young people. He noted that this year 20 of the employees of the State Customs Committee are representatives of ASAN Volunteers.
Later the guests attended the dinner.
Taking into account the proposal of the participants, the duration of the camp was extended for two days.