Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
24 iyul 2018-ci il tarixində Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının ədliyyə nazirinin müavini Əbdüləziz bin Abdullah bin Naser əl-Naserin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti  “ASAN xidmət” mərkəzinin və “ASAN radio”nun  fəaliyyəti ilə tanış olub.
Nümayəndə heyətinə "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət, rahatlıq prinsipləri əsasında fəaliyyət göstərən “ASAN xidmət”in əsas məqsədi dövlət xidmətləri sahəsində şəffaflığı artırmaq, korrupsiyaya hallarının qarşısını almaq, xidmət sahəsində trend innovasiyaları tətbiq etmək və vətəndaşlara xidmət sahəsində aparılan institusional islahatların səmərəliliyini artırmaqdır.
Bu günədək 23 milyona yaxın vətəndaşın müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.

“ASAN service” hosted a delegation of the Kingdom of Saudi Arabia
On July 24, 2018, a delegation led by Deputy Minister of Justice of the Kingdom of Saudi Arabia, Abdulaziz bin Abdullah bin Nasser al-Nasser, got acquainted with the activities of “ASAN service” centers and “ASAN radio”.
The delegation was welcomed and delivered wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service". It was noted that, the main objective of “ASAN service”, which operates on the principles of efficiency, transparency, courtesy, responsibility, convenience, is to increase transparency in public services, prevent corruption, introduce trend innovations in the service sector and subsequently increase the effectiveness of institutional reforms in this sector.
After getting acquainted with the work conditions and principles of "ASAN service", guests highly appreciated its activities.