“ASAN xidmət”ə 23 milyon müraciət qeydə alınıb
26 iyul 2018-ci il tarixində “ASAN xidmət”ə 23 milyonuncu, o cümlədən Səyyar ASAN xidmətə 1 500 000-ci vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Bu müraciətin sahibi Gədəbəy rayon sakini Hüseyn Qarayev olub. O, Gədəbəy rayonunda Səyyar ASAN xidmətə müraciət edərək Daxili İşlər Nazirliyinin şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi xidmətindən yararlanıb.
23 milyonuncu müraciətin sahibi kimi Hüseyn Qarayev təşəkkürnamə və simvolik hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.
Hazırda 13 “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Onlardan 5-i paytaxt Bakı şəhərində olmaqla digərləri Sumqayıt, Gəncə, Sabirabad, Bərdə, Qəbələ, Masallı, Quba və Mingəçevirdədir. Bundan başqa regionlarda 10 Səyyar ASAN xidmət avtobusu və Səyyar ASAN qatar vasitəsi ilə vətəndaşlara səyyar formada xidmətlər göstərilir.

“ASAN service” received the 23 millionth application
On July 26, 2018, “ASAN service” received application of the 23 millionth citizen, including 1,500,000 civilian applications for mobile ASAN service.
The appealer was Gedabek resident- Huseyn Garayev. He applied to Mobile ASAN service and took advantage of service of issuance and renewal of identity cards issued by the Ministry of Internal Affairs.
Huseyn Garayev, as owner of the 23 millionth appeal, was awarded with certificate and symbolic prizes.
It should be noted that, currently, there are 13 “ASAN service” centers. Five of them are located in Baku, and 8 in regional centers, including Sumgayit, Ganja, Sabirabad, Barda, Gabala, Quba, Masally and Mingachevir. Moreover, 10 buses of Mobile ASAN service and Mobile ASAN train are delivering services to citizens in the regions.