Azərbaycanda daha dörd “ASAN xidmət” mərkəzi yaradılacaq
İl ərzində Bakı şəhərində daha üç “ASAN xidmət” mərkəzi yaradılacaq. Azərbaycan Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov Sumqayıtda yeni yaradılan “ASAN xidmət” mərkəzində keçirdiyi mətbuat konfransında bildirib.
O qeyd edib ki, ilk olaraq Xətai rayonunda 2 saylı “ASAN xidmət” mərkəzi, ardınca payız aylarında Yasamal rayonunda 3 saylı, daha sonra isə Sabunçu rayonunda 4 saylı mərkəz fəaliyyətə başlayacaq.
“Bundan başqa, avqust ayında Gəncə şəhərində “ASAN xidmət” mərkəzi açılacaq. Həmin mərkəz Gəncə və şəhər ətrafındakı digər rayonların əhalisinə xidmət göstərəcək”, – Kərimov bildirib.

There will be established 4 more “ASAN service” centers in Azerbaijan
Three more “ASAN service” centers will be established within a year in Baku. Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan – Inam Karimov state in the press conference held in newly launched “ASAN service” center in Sumgait.
Mr. Karimov mentioned that firstly “ASAN service” center No.2 in Khatai district, then in autumn “ASAN service” center No.3 in Jasamal district, and later “ASAN service” No.4 in Sabunchu district will start to function.
“Additionally, Ganja “ASAN service” center will launch in august. The center will serve to citizens residing in Ganja and districts around the city,” Mr. Karimov stated.