İlham Əliyev Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Xətai “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışında iştirak etmişdir
Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı olmuşdur.
Prezident İlham Əliyev mərkəzin açılışında iştirak etmişdir.
Prezident Administrasiyasının hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Fuad Ələsgərov dövlətimizin başçısına məlumat verdi ki, Azərbaycanda dövlət qurumlarının fəaliyyətində informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi istiqamətində son illərdə əhəmiyyətli işlər görülmüş, müvafiq hüquqi baza formalaşdırılmışdır. Əksər dövlət orqanlarında əhaliyə elektron xidmətlərin göstərilməsi təmin edilmişdir. Bu xidmətlər mümkün korrupsiya hallarını aradan qaldırır və dövlət xidmətlərini vətəndaşlara yaxınlaşdırır.
Dövlət başçısına “ASAN kart”la bağlı geniş məlumat verildi.
Dövlət başçısına məlumat verildi ki, könüllülük prinsipi əsasında vətəndaşlara xidmət göstərmək üçün seçilmiş və treninqlərə cəlb olunmuşdur.
Prezident İlham Əliyev könüllülərlə görüşdü.
Qısa müddət ərzində 100 min vətəndaşın bu xidmətdən istifadə etməsi əlbəttə ki, xidmətin artıq cəmiyyətdə yüksək qiymətə layiq olduğunu göstərir. Əlbəttə, könüllülərin fəaliyyəti bu xidmətə əlavə töhfə verir.

Ilham Aliyev attended the opening of Khatai District “ASAN service” Center of the State Agency for Public Services and Social Innovation
President Ilham Aliyev has attended the opening of Khatai District “ASAN service” Center of the State Agency for Public Services and Social Innovation.
The head of the department for work with law-enforcement agencies of the Presidential Administration, Fuad Alasgarov, informed the President that this Center would provide services to the population of Khatai, Nizami and Surakhani Districts of Baku. It was noted that the State Agency for Public Services and Social Innovation had already provided services to a total of about 100,000 people from the time of its inception.
While touring the Center, the President of Azerbaijan was informed about the Electronic Information Center, the biometric data collection system and the "Asan card".
The President was informed that the young people selected on a voluntary basis to provide services to citizens had received the necessary training.