Azərbaycanın yeni brendi – “ASAN xidmət” – Euronews kanalında!
Avropanın aparıcı telekanallarından olan “Euronews” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin təşəbbüsü ilə  yaradılan və vətəndaşlara vahid məkandan dövlət orqanlarının xidmətlərinin təqdim edildiyi “ASAN Xidmət” mərkəzi barədə reportaj hazırlamışdır.
“ASAN Xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinə dair həsr olunmuş reportaj aşağıdakı cədvələ uyğun olaraq nümayiş olunacaqdır:
Həmçinin reportajda Azərbaycan hökümətinin iqtisadiyyatın enerji resurslarından asılılığını minimuma endirmək siyasətini həyata keçirməyə çalışdığı qeyd olunur. Diqqətə çatdırlır ki, məhz “ASAN xidmət” mərkəzlərinin açılması dövlətin sosial innovasiyalar sahəsində həyata keçirdiyi ən mühüm addımlardan biridir.
Reportajda Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Sədri İnam Kərimovun “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti, iş prinsipləri və gələcək perspektivləri barədə verdiyi müsahibə də yer almışdır.

Azerbaijani new brand – “ASAN service” – on the Euronews channel!
One of the Europe’s leading TV channel Euronews made an interwiew about “ASAN service” center that established at the initiative of the President of the Republic of Azerbaijan and delivering of public services to citizens from one single place.
Interview devoted to the functions of “ASAN service” center will be demonstrated the following schedule:
It was noted that the Azerbaijan government is trying to implement a policy to minimize dependence on energy resources. It was mentioned that the opening of “ASAN service” centers is an important step in social innovations sphere implemented by state.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan – Mr. Inam Karimov