Uqanda Prezidenti “ASAN xidmət”in nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Uqanda Respublikasında səfərdədir.
Səfər çərçivəsində Uqanda Respublikasının Prezidenti Yoveri Kaquta Museveni nümayəndə heyətini qəbul edib.
Ülvi Mehdiyev Uqandanın Prezidentinə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin salamlarını çatdırıb.
Dövlət Agentliyinin sədri Qoşulmama Hərəkatına (QH) sədrliyimiz çərçivəsində Azərbaycan Respublikası tərəfindən irəli sürülən təşəbbüslərə fəal dəstək göstərdiyinə görə Uqanda tərəfinə təşəkkür edib və Azərbaycan tərəfindən də Uqandanın Hərəkata sədrliyinə troyka üzvü kimi yaxından dəstək göstəriləcəyini qeyd edib.
Görüş zamanı Dövlət Agentliyinin sədri 11 il əvvəl Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə dövlət idarəçiliyi sahəsində genişmiqyaslı islahatların tərkib hissəsi kimi yaradılan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində tətbiq olunan innovasiyalar, mərkəzləşdirilmiş Elektron Sənəd Dövriyyəsi (ESD) sistemi barədə məlumat verib, “ASAN xidmət” konsepsiyasını Prezident Museveniyə təqdim edib.
Uqanda Prezidenti salamlara görə minnətdarlığını bildirib, öz növbəsində onun da salamlarını Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə çatdırmağı xahiş edib. “ASAN xidmət” konsepsiyasının Uqanda Respublikasında tətbiqinin önəmini vurğulayaraq bu istiqamətdə göstərilən dəstəyə görə Azərbaycan tərəfinə təşəkkürünü bildirib. Həmçinin öz ölkəsində  “ASAN xidmət”in ESD sisteminə keçidə başlanılması ilə bağlı müvafiq tapşırıq verib.
Sonda Uqanda Respublikasının Prezidentinə “ABAD”çı ailəsi tərəfindən hazırlanmış xatirə hədiyyəsi təqdim edilib.
Nümayəndə heyətinin Uqanda Respublikasına səfəri davam edir. Səfər çərçivəsində Uqandanın Hoima şəhərində “ASAN xidmət” konsepsiyası əsasında yaradılan Xidmət Mərkəzinin açılışı planlaşdırılır.

The President of Uganda received the delegation from “ASAN service”
The delegation headed by Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Citizen Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan, is on a visit to the Republic of Uganda.
The President of the Republic of Uganda Yoweri Kaguta Museveni received the delegation within the frame of this visit.
Ulvi Mehdiyev conveyed the greetings of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the President of Uganda.
The chairman of the State Agency thanked the Ugandan side for actively supporting the initiatives put forward by the Republic of Azerbaijan within the framework of our chairmanship of the Non-Aligned Movement (NAM) and assured him that Azerbaijan will provide strongest support to Uganda's chairmanship of the Movement as a member of the trio.
During the meeting, the Chairman of the State Agency informed about the activities of "ASAN service" centers that were created 11 years ago as part of the broad scale reforms in the field of public administration at the initiative of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the innovations applied in the field of providing public services, the centralized Electronic Document Control (EDC) system, and presented the concept of "ASAN service" to President Museveni.
The President of Uganda expressed his gratitude for the greetings, in turn asking him to convey his greetings to the President of the Republic of Azerbaijan.
Emphasizing the importance of introducing the "ASAN service" concept also in the Republic of Uganda, he thanked the Azerbaijani side for the support provided in this regard. He gave a corresponding task to start the transition of "ASAN service" to the ESD system in his country.
In the end, the President of the Republic of Uganda was presented with a souvenir made by the "ABAD" family.The visit of the delegation to the Republic of Uganda is continuing and as part of the visit, it is planned to open a Service Center based on the concept of "ASAN service" in Hoima, Uganda.