“ASAN Könüllüləri” Təşkilatının 10 yaşı qeyd edilib
19 dekabr 2023-cü il tarixində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının fəaliyyətə başlamasının 10 illiyi münasibətilə “Könüldən 10 il!” adlı yubiley tədbiri baş tutub.
Öncə Ulu Öndər Heydər Əliyevin və ölkəmizin suverenliyi uğrunda canlarını fəda etmiş qəhrəman Vətən övladlarının əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Ardınca isə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
ASAN könüllülərinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə müraciəti ünvanlanıb.
Rəsmilər ölkəmizdə Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən dövlət gənclər siyasəti çərçivəsində könüllülük fəaliyyətinin bir hərəkat kimi geniş vüsət aldığını, bu istiqamətdəki tədbirlərin müstəsna əhəmiyyətini vurğulayıblar. Diqqətə çatdırılıb ki, ASAN könüllülərinin 10 il öncə yaratdıqları təşkilat tərəfindən reallaşdırılan tədbirlər on minlərlə gəncin şəxsi inkişafının dəstəklənməsinə, peşəkarlıq bacarıqlarının və karyera imkanlarının genişləndirilməsinə əvəzsiz töhfələr verib.
Eyni zamanda uğur qazanmış ASAN könüllüləri çıxış ediblər. Təşkilatın fəaliyyətinə dair hesabat xarakterli müxtəlif videoçarxlar yayımlanıb, sərginin və “Mədəniyyət Carçısı” proqramı tərəfindən  hazırlanan kompozisiyaların, musiqi çıxışlarının da nümayişi baş tutub.
Təşkilatın 10 illik fəaliyyəti müddətində sədr kimi çalışmış şəxslər təltif ediliblər.
Tədbir çərçivəsində “bp-Azərbaycan” şirkəti və “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı tərəfindən reallaşdırılacaq “ASAN İnkişaf Proqramı” elan edilib. Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş proqram ASAN könüllülərinin şəxsi inkişaflarına, onların beynəlxalq sertifikatlar əldə etmələrinə dəstək olmağı hədəfəyir.
“Könüldən 10 il!” yubiley tədbiri musiqili proqramla başa çatıb.
Xatırladaq ki, könüllülər “ASAN xidmət”in fəaliyyətə başladığı ilk gündən etibarən bu konsepsiyanın bir komponentidir. Bu prosesə 35.000-dən çox könüllü gənc qoşulub. Bu günə kimi könüllülər tərəfindən 5500-dən çox təlim, 850-dən çox yerli və beynəlxalq layihə keçirilib və 3300-dən çox könüllü “ASAN Kadr” portalı vasitəsilə işlə təmin olunub. Onlardan 1000-ə yaxını “ASAN xidmət” mərkəzlərində çalışır.

The 10th anniversary of "ASAN Volunteers" Organization was celebrated
Marking the 10th anniversary of the establishment of activity of the “ASAN Volunteers” Organization, the exhibition “10 years from the heart!" an anniversary event was held on December 19, 2023.
First, the memory of the National Leader Heydar Aliyev and the heroic sons of the Motherland who sacrificed their lives for the sovereignty of our country was commemorated with a minute of silence. Following that the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
The appeal of ASAN volunteers was addressed to the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The officials emphasized that the voluntary activity as a movement within the framework of the state youth policy carried out under the leadership of President Ilham Aliyev in our country, and the exceptional significance of the measures taken in this direction. It was noted that the events carried out by the organization created by ASAN volunteers 10 years ago made priceless contributions to supporting the personal development of tens of thousands of young people, expanding their professional skills and career opportunities.
Simultaneously, successful ASAN volunteers delivered a speech. Various videos reporting on the activities of the organization, the exhibition and the compositions, as well as musical performances prepared by the “Culture Herald” program were also demonstrated.
People who worked as the chairman during the 10 years activity of the organization were awarded.
Within the framework of the event, “ASAN Development Program” was announced, which will be implemented by bp-Azerbaijan and “ASAN Volunteers” Organization. The program dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev aims fostering the personal development of ASAN volunteers and facilitating their pursuit of international certifications.
“10 years from the heart!” anniversary event was concluded with a musical program.
It should be remarked that the volunteers have been a component of this concept since the very beginning of “ASAN service” activity. Over 35000 volunteers took part in this process. Until today, more than 5500 trainings, 850 local and international projects were carried out by the volunteers and over 3300 volunteers provided with work through “ASAN Personnel” portal. Thousands of those volunteers are working at “ASAN service” center at the moment.