Dövlət Agentliyi Vəkillər Kollegiyası ilə Anlaşma Memorandumu imzaladı
3 oktyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası arasında əldə olunmuş razılığa əsasən, “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində, habelə səyyar formada hüquqi yardım göstərilməsi ilə bağlı Agentliyin inzibati binasında Anlaşma Memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
Sənədi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov imzalayıblar.
Memoranduma əsasən “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində və səyyar hüquqi yardım xidmətləri sosial innovasiyaların tətbiqi ilə operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət və rahatlıq prinsipləri rəhbər tutulmaqla göstəriləcəkdir.
Bu istiqamətdə ödənişsiz şifahi hüquqi məsləhətlərin verilməsi, iddia ərizələri və məhkəmə çəkişmələri ilə bağlı digər sənədlərin, dövlət və qeyri-dövlət orqanlarına yazılı müraciətlərin hazırlanması, habelə məhkəmə instansiyalarında təmsilçilik xidmətlərinin göstərilməsi təmin ediləcək.
Həmçinin razılaşmaya əsasən, Dövlət Agentliyinin əməkdaşları və ASAN könüllüləri üçün hüquqi maarifləndirmə tədbirlərinin həyata keçirilməsi də nəzərdə tutulur.

Memorandum of Understanding between the State Agency and Bar Association
On October 3, 2018 as per agreement reached between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijani Bar Association, a Memorandum of Understanding was signed to provide legal services in “ASAN service” and “ASAN Kommunal” centers, as well as in mobile way.
The Memorandum was signed by Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Mr. Anar Baghirov, Chairman of Azerbaijani Bar Association.
According to the agreement, the legal services in “ASAN service” and “ASAN Kommunal” centers, as well as in mobile way will be rendered in conformity with the principles of efficiency, transparency, politeness, responsibility and convenience.
In this regard, the provision of free verbal legal advice, the drafting of claims and other documents related to legal proceedings, applications to the state and non-state entities, as well as the court representation will be ensured.
Furthermore, according to the agreement, legal awareness campaigns will be provided to State Agency staff and ASAN Volunteers.