Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti Özbəkistan Respublikasına səfər edib
14-17 yanvar 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti Özbəkistan Respublikasına səfər edib. Səfər Özbəkistan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinin yanında Dövlət Xidmətləri Agentliyinin dəvəti ilə həyata keçirilib.
Səfər çərçivəsində “ASAN xidmət” təcrübəsinin Özbəkistanla bölüşülməsi, müvafiq sahədə həmin ölkədə həyata keçirilən fəaliyyətlə tanışlıq və gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Özbəkistan Respublikasının ədliyyə naziri Ruslanbek Davletov ilə keçirilmiş görüş zamanı Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə yaradılmış “ASAN xidmət”in fəaliyyəti, uğurları barədə məlumat verilib, Özbəkistan tərəfi ilə əməkdaşlıq sahəsində fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin yüksək nailiyyətlərinə görə "ASAN xidmət"in 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri mükafatına layiq görüldüyü vurğulanıb.
Özbəkistan ədliyyə naziri Azərbaycan ilə Özbəkistan arasında münasibətləri yüksək qiymətləndirərək, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində tərəflər arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumunun imzalanması niyyətini bildirib.
Həmçinin qurumlar arasında qeyd edilən sahə üzrə geniş təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsi baxımından razılıq əldə olunub.
Sonra Daşkənd və Buxara şəhərlərində yerləşən Dövlət Xidmətləri Mərkəzlərinə tanışlıq səfəri təşkil olunub.

Delegation of the State Agency paid a visit to the Republic of Uzbekistan
On January 14-17, 2019 the delegation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited the Republic of Uzbekistan. The visit was held at the invitation of the Public Service Agency subordinate to the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan.
Within the framework of the visit, the experience of “ASAN Service” was shared with Uzbekistan. Furthermore, familiarization with the activities carried out in the relevant field and future cooperation opportunities were discussed.
During the meeting with Ruslanbek Davletov, Minister of Justice of the Republic of Uzbekistan information on activities and achievements of “ASAN service” initiated by President Ilham Aliyev was given. The sides also exchanged views on future cooperation. In addition, there was emphasized that “ASAN service” was awarded with the UN Public Service Award in 2015 for its high achievements in this field.
The Minister of Justice of Uzbekistan highly appreciated the relations between Azerbaijan and Uzbekistan and expressed the intention to sign a Memorandum of Understanding on cooperation between the parties in the provision of public services.
An agreement was also reached between the agencies for the exchange of experience in the relevant field.