Dövlət Agentliyinin struktur bölmə rəhbərləri “Strateji idarətmə və müasir dövrdə liderlik” təlimində iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin struktur bölmə rəhbərləri Şamaxıda “Strateji idarəetmə və müasir dövrdə liderlik” mövzusunda təlimdə iştirak ediblər.
İngiltərənin “Strategy Execution” və “Duke Corporate Education” şirkəti ilə birgə tərəfdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılan və Jonathan Gilbert tərəfindən keçirilən təlimdə iştirakçılara öncə strategiyanın formalaşdırılması və onun icra edilməsi üzrə perspektivlər tədris olunub. Həmçinin təşkilati struktur, korporativ idarəetmə mədəniyyəti, nəticələrin əldə edilməsində hədəf və metrikslərin istifadəsi, strategiyanın tətbiqi və digər mövzular barədə məlumat verilib.
Sonra Dövlət Agentliyinin 2020-2022-ci illər üzrə Strateji Planı üzrə əsas fəaliyyət istiqaməti, fəaliyyət portfeli, strateji baxış diqqətə çatdırılıb. Eyni zamanda xidmətlərin göstərilməsi və fəaliyyəti təşkilində rəhbər tutulan əsas prinsiplər, strateji məqsəd və hədəflərdən danışılıb.

Heads of structural units of State Agency participated in the training "Strategic Management and Leadership in Modernity".
Heads of structural units of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan participated in the training about the topic of "Strategic Management and Leadership in Modernity".
In the training within the framework of partnership with the companies of UK “Strategy Execution” and “Duke Corporate Education” and conducted by Jonathan Gilbert firstly perspectives was taught about strategy formation and its management. Also information about organizational structure, culture of corporate governance, the use of targets and metrics to achieve results, strategy implementation and other topics was provided.
Afterwards, the main direction of activity of the Strategic Plan of State Agency for 2020-2022, activity portfolio and strategic outlook were brought to the attention. At the same time, the main principles, strategic goals and objectives, which are the guidelines for provision of services and organization of activities, were discussed.